• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Річний тариф на газ: вигідно чи ні?


Річний тариф на газ: вигідно чи ні?

 

З 1 травня всіх користувачів блакитного палива автоматично перевели на річний тариф тих постачальників, які їх обслуговують.Куб газу тепер коштуватиме від 7,88 грн, і це без тарифу доставки. Такі ціни діятимуть до 22 квітня наступного року. Сам тариф залежатиме від постачальника, але суть нововведення одна: цілий рік, влітку чи взимку, буде діяти одна ціна на газ. Не торкнеться нововведення лише тих небагатьох споживачів, які вже мали річні контракти – вони діятимуть до завершення свого терміну.

Сьогодні на ринку понад шістдесят компаній, які постачають блакитне паливо, і ціни у всіх різні. Найдешевший тариф – 7,8 грн. У 22 компаній тариф – як річний, так і місячний – складає 7,99 гривень. Найвищі тарифи у трьох постачальників: у Чернівцях, Житомирі та Херсоні. Вони за куб блакитного палива просять від 10 до 13,5 гривень.

ТОВ «Чернігівгаз Збут» – один із близько двох десятків постачальників, що працюють під брендом «Твій Газзбут». Своїм клієнтам він уже запропонував тариф «Твій газ річний». І як повідомляє на своєму сайті ТОВ «Чернігівгаз Збут», для споживачів-клієнтів, які користуються послугами цього товариства, пропонують річний тариф на рівні 7,99 грн за кубометр. Він діятиме з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.

Нині всіх споживачів перевели автоматично на річний тариф, але за бажаннямкожен може обрати той тариф, який йому підходить найкраще – річний чи місячний. Річний тариф рости не буде цілий рік, це стала сума. Можливо, влітку його навіть зменшать, але це малоймовірно. Проте взимку рости точно не буде. І саме в цей період мати сталу суму за кубометр не так вже й погано. А от місячний тариф змінюватиметься щомісяця і влітку може бути значно нижчим. Проте на травень майже всі компанії виставили однакову ціну за кубометр газу – як у річному, так і в місячному тарифі. Експерти прогнозують, що вже в наступному місяці місячний тариф може «впасти».

Упродовж року споживач може відмовитися від річного контракту і перейти на будь-який інший чи й зовсім змінити постачальника. Тож нині, щоб не переплачувати, витратьте трохи часу і дізнайтеся, які компанії працюють на цьому ринку і які у них діють тарифи. Для цього можна, приміром, користуватися сайтом «ГазПравда», який моніторить актуальні ціни на газ для споживачів від різних компаній. Також можна завантажити мобільний додаток EnergyOnline, який дозволяє обрати свій регіон і порівняти ціни від різних постачальників. Взагалі нового газопостачальника можна шукати будь-де, але завжди перевіряйте, чи має компанія ліцензію на постачання газу. І якщо вийде так, що вам підходять умови співпраці з іншим постачальником, то без проблем можете поміняти.

Для того, щоб розірвати угоду зі старим постачальником і підписати з новим, ходити по кабінетах і підписувати папірці вам не доведеться. Стара угода буде розірвана автоматично після укладення нової.

Споживачу достатньо лише подати заявку новому газопостачальнику, паспортні дані, ідентифікаційний код та засвідчити право власності на приміщення, куди він хоче отримувати газ. Заявка розглядається автоматично протягом 21 дня, але, як правило, це не більше тижня. І ви – вже клієнт нового постачальника. Єдиною перепоною може стати наявність боргу перед старим постачальником.

Також варто пам’ятати: з яким би постачальником ви не підписали угоду, за транспортування газу Вам все одно доведеться сплачувати в АТ «Чернігівгаз».

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №19 (837) від 13 травня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газопостачання, ЧернігівгазЗбут, альтернатива, тарифи, Чернігівгаз, Пучинець, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект