Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Євгенію Алексієнко лікують. Нагодувала дітей картоплею з грибами. Двоє померли, ще двоє в реанімації
Рекламодателям
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

Євгенію Алексієнко лікують. Нагодувала дітей картоплею з грибами. Двоє померли, ще двоє в реанімації

2 травня у стані середньої тяжкості до реанімації обласної лікарні привезли 27-річну Євгенію Алексієнко з Олександрівни Добрянської ОТГ, що на Ріпкинщині. Через слабкість вона не могла встати з ліжка, настільки було погано. «Швидку допомогу» їй викликала мати Олена Дьошева. З’ясувалося, Євгенії вже кілька днів було зле, проте вона мовчала. Її стан — наслідок отруєння грибами.

Чоловік Євгенії Єгор назбирав грибів. Як вважав, сморчків. А виявилося, строчків (вони дещо схожі). Строчок — умовно їстівний, виділяє токсичні речовини. Жінка відварила їх. Воду злила, а потім гриби стушкувала з картоплею. І тією картоплею нагодувала дітей: семимісячного Віктора, чотирирічну Вероніку, п’ятирічну Алінку і семирічного Тимофія.

У родині шестеро дітей. Четвертокласниця Катя і дев’ятирічний Максим не наїлися тієї картоплі, бо були у бабусі, матері Євгенії. Діти від різних батьків. Найстарша дівчинка від одного чоловіка. Максим і Тимофій — від Віктора Алексієнка. Коли його посадили у тюрму, Євгент зійшлася з його сином від першого шлюбу Єгором. І ще народила дітей. А Віктор після повернення з ув’язнення зійшовся з колишньою тещею.

І хоча Євгенія наполягає, що не давала дітям грибів, вибирала лише картоплю, ознаки отруєння у малих з’явилися 26 квітня. Першому зле стало семимісячному Віктору. Маля зробилося в’ялим. Потім погіршало п’ятирічній Алінці. Дівчинку судомило, вона кричала. О 3.00 27 квітня обох привезли непритомними до дитячої обласної лікарні. До ранку симптоми отруєння проявилися і у Вероніки та Тимофія. Коли їх приїхали забирати, незважаючи на ранню пору, батько вже був напідпитку. Можливо, тому його отрута й не взяла. Тимофійка нудило, казав, що йому погано. Недобре було і Вероніці.

30 квітня в реанімації дитячої лікарні померла Алінка. У неї було тяжке ураження центральної нервової системи і відмовила печінка. Цього ж дня її братика Тимофія і сестричку Вероніку двома різними реанімобілями, оснащеними необхідним обладнанням, повезли у Київ до лікарні «Охматдит». Обох у стабільно важкому стані поклали до реанімації токсикологічного відділення. Семимісячний Вітя був нетранспортабельний. Він помер 2 травня в реанімації, де знаходився у комі, підключений до апарату штучної вентиляції легень. Незважаючи на старання лікарів, організм маляти не зміг побороти токсини.

Ще у 2015 році сільська рада та служба у справах дітей ініціювали позбавлення Алексієнків батьківських прав. Бо у хаті постійно було брудно, діти недоглянуті. Меншеньких тоді ще й на світі не було. Та суд пожалів Євгенію. Вона ж не п’яниця, то чоловіки випивохи їй трапляються. Жінка виїхала в інше село.

І ось у 2019 році 14 жовтня, на Покрову, у селі Ільмівка на Городнянщині помер Ярослав Алексієнко. Дитині було три з половиною місяці. Немовля спало з батьками в одному ліжку. Мати хлопчика, тоді ще 25-річна Євгенія Дьошева (тепер вже Алексієнко), коли виявила, що дитина мертва, відправила старшого сина за фельдшером. Розтин показав: смерть настала внаслідок асфіксії (удушення).

У Чернігівському відділі поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 166 Кримінального кодексу за фактом злісного невиконання обов’язків по догляду за дітьми. Покарання за яке — обмеження волі на строк від 2 до 5 років або тюрма на такий же строк. Кого судитимуть, батька, матір чи обох, покаже час.

А тим часом Євгенія знову вагітна. У 27 років народжуватиме вже у восьмий раз.

Р. S. Люди, благаю: не знаєте грибів — не беріть! Як кажуть, «сім год мак не родив, і голоду не було». Тим більше, не давайте дітям!!!

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №18 (1825), 6 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гриби, отруєння, діти, Євгенія Алексієнко, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!