• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Прокуратурі довелось через суд примушувати міськраду ліквідувати «смоляне озеро» у Чернігові

Радио

Прокуратурі довелось через суд примушувати міськраду ліквідувати «смоляне озеро» у Чернігові

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».Нагадаємо, що Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила факт забруднення відходами мазуту та залишками нафтопродуктів земельної ділянки площею майже 700 кв. м, розташованої між огорожею колишнього ПАТ «Чернігівський м’ясокомбінат» та залізничною колією Чернігів – Горностаївка по вул.Любецька, 80.

За результатами перевірок Державна екологічна інспекція неодноразово направляла листи до міської ради щодо ліквідації «смоляного озера», проте на них належно не відреаговано.

Тривале існування небезпечного техногенного об’єкта викликало обурення місцевих жителів і негативний суспільний резонанс. Особливо після того, як зооактивісти змушені були рятувати тварин, що потрапляли у смоляну «пастку».Зооволонтери намагалися привернути увагу керівництва, як мінімум з 2013-го року - тобто ще 8 років тому, адже неодноразово їм доводилось рятувати з мазутної пастки собак.
В 2016-му році активісти створили відповідну петицію https://petition.e-dem.ua/chernihiv/petition/view/282, на яку міськрада надала наступну відповідь:

Шановна Юліє Михайлівно!

За результатами розгляду електронної петиції, повідомляємо наступне.
Вищезазначене «смоляне озеро» - це природна западина, яка заповнена шламовими фракціями вуглеводнів та утворила наземний ореол забруднення.«Смоляне озеро» виявлено Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області на земельній ділянці, що розташована між огорожею бувшого ПАТ «Чернігівський м’ясокомбінат» та залізничною колією Чернігів-Горностаївка. Орієнтовна площа забруднення - 630 м².
Було проведено комісійне обстеження даної земельної ділянки за участю депутата Чернігівської міської ради Федорця Г.І., інспекторів Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, працівника управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, начальника екологічної інспекції комунального підприємства «АТП-2528» Чернігівської міської ради.
Крім того встановлено, що земельна ділянка на якій розташовано «смоляне озеро», відповідно до договору оренди від 29.10.2012 року № 3984 надана у довгострокове платне користування ТОВ «Промислово-фінансова група «УКР-МЕТ» для експлуатації залізничних під’їзних колій №3 по вул. Широкій, 1-А.
Управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради направлений лист ТОВ «Промислово-фінансова група «УКР-МЕТ» від 30.05.2016 року № 903, щодо термінового вирішення питання усунення порушень умов договору оренди.

Заступник начальника управління Н.В. ПлискоЗа результатами вивчення інформації про стан додержання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження із відходами на території міста Чернігова Чернігівська місцева прокуратура у січні поточного року пред’явила відповідний позов Чернігівського окружного адміністративного суду. За активної участі прокурора позов задоволено у повному обсязі.

Щиро сподіваємося, що після цього рішення суду міськрада нарешті наведе лад у питанні існування цієї «природної западини», та продемонструє суспільству свою дієздатність.

Gorod.cn.ua за інформацією Чернігівської окружної прокуратури

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: позов, Любецька, озеро, смоляне, мазут, прокуратура, міськрада, зооволонтери, петиція

Добавить в:
 
 


Центр Комплект