• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Не спиляти, а вилікувати: у Чернігові рятують 60-річні верби


Не спиляти, а вилікувати: у Чернігові рятують 60-річні верби

Не спиляти, а вилікувати. У Чернігові громадська організація «Еко Місто» намагається вберегти від зносу три 60-річні верби на вулиці Бєлова. Їх КП «Зеленбуд» визнало аварійними, однак спиляти не встигло. Аби цього не сталося взагалі, громадська організація запросила арбориста.Арборист
– це спеціаліст з лікування дерев. Таких фахівців у Чернігові нема. Запрошений приїхав зі столиці.

«Арбористи, їхня основна задача – це максимально зберегти дерево там, де є доцільність», – пояснює Володимир.

Володимир арбористикою займається 21 рік. На рахунку Володимира порятунок вікового дуба Шептицьких, якому понад 400 років, та груші Франка у Львові.

«Ці три верби для нас дуже важливі, щоб зберегти цю локацію затишною, камерною , тому вирішили їх полікувати, збирали благодійні внески в соцмережах», – розповідає Сергій Безбородько.

За словами Сергія Безбородька, для міста це своєрідний прецедент. На зустріч запросили і працівників «Зеленбуду», щоб ті переймали досвід з догляду за деревами.

Цим вербам близько 60 років. При належному ставленні вони живуть від 100 до 200. Таким чином організація сподівається вберегти від зносу і інші дорослі дерева міста.

«Оця аварійність – це нормальний стан для дерев такого віку, за якими не доглядали. Тому кожне дерево у Чернігові, якщо відкрити наші методички, – воно аварійне, бо за ними не доглядали просто», – пояснює Сергій.

Начальник КП «Зеленбуд» Артем Стах цей об’єкт називає тестовим. Каже, отримані знання допоможуть підприємству у розробці підходу до збереження дорослих дерев в місті, насамперед – багатовікових.

Цього разу Володимир обстежив дерева та склав перелік робіт. Прорідив крону та видалив сухі гілки. Загалом процес зайняв 7 годин. Розколи та дупла планують лікувати згодом.

Процес лікування дерев – довгий, каже Володимир. Наприклад, відновлення цих верб триватиме кілька тижнів. Місту ж рекомендує розробити стандартний комплекс заходів з догляду, за яким кожне дерево раз на кілька років обстежували та, за потреби, приводили до ладу.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: верба, ГО «Еко Місто», арборист, дерево, Сергій Безбородько, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект