• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ритуальниці Наталі Масловій не пропонували. Та й не погодилась би


Ритуальниці Наталі Масловій не пропонували. Та й не погодилась би

 

Триває вакцинація на Чернігівщині. Медики, громадські діячі, маломобільні групи людей (ті, хто мало рухається), мешканці геріатричних пансіонатів і т. д. А як же працівники похоронних бюро? Чи їм коронавірус не страшний?— Мені не пропонували вакцинуватися, — говорить Наталя Маслова, власниця прилуцького бюро ритуальних послуг. — Але навіть якби запропонували, я б відмовилась, поки що нема впевненості у препаратах, які колють проти «ковіда».

— Але ж працівники похоронних бюро також у зоні ризику?


— Думаю, було б непогано, якби вибір для цієї сфери був: хочеш вакцинуйся, хочеш ні.

— Чи небезпечні померлі від «ковіда» живим? Чи можна заразитись?

— Однозначно — ні, — переконаний Іван Тельнов, головний пульмонолог Чернігівської області. — Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. А померлі — не дихають.

— Чого ж тоді така специфічна процедура поховання?

— А це вже питання не до мене, — відповів коротко.

Іншої думки Валерій Синиця, генеральний директор КНП «Чернігівське обласне паталогоанатомічне бюро».

— Небезпека є, — говорить Валерій Олексійович. — Згідно рекомендацій, головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, померлі від «ковіда» можуть нести загрозу. А що стосується нашої роботи, то тим більше. Оскільки фахівець контактує з органами померлого.

Якщо все таки є ризик заразитися від померлого, то чого ж працівників похоронних служб не вакцинують?

— Міністерством охорони здоров’я розроблена дорожня карта вакцинації. Кожен етап прописаний, — сухо констатує Володимир Тарасовський, начальник Центру громадського здоров’я Чернігівської обласної ради.


— У перших етапах ритуальників немає?

— Немає, — одразу стверджує по телефону.

І тут же перепитує у колег:

— Романо (певно до координаторки вакцинації в області Романи Сопотницької. — Авт.), немає працівників похоронних бюро?

Отримує підтвердження своїх слів.

— Тим, хто займається померлими, лишається просто чекати, коли до них дійде черга?


— Лишається. Четвертий-п’ятий етап вакцинації.

* * *

Між тим, з усіма дискусіями «небезпечно чи безпечно», «заразно чи не заразно», процедура поховання померлого від ускладнень «ковіда» відрізняється від звичайних похорон. Від березня минулого року вони дещо видозмінювались, але відмінені не були. Тіла померлих мають бути оброблені дезрозчином, при надмірному утворенні рідини, тіло померлого має бути поміщене в герметичний пакет-мішок (раніше це було обов’язковим пунктом, тепер — тільки при «надмірній рідині»). Близькі та родичі померлого не повинні торкатися чи цілувати тіло, ховати потрібно у закритій труні. Прощатися — можна, але не більше однієї особи на п’ять квадратних метрів та з дистанцією не менше півтора метра (раніше було ще одне обмеження — не більше 10 осіб, одна особам на десять квадратних метрів).

Усі ці обмеження — згідно постанови «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби», за підписом Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Поховальні обмеження свідчать — небезпека є. Заразні чи ні, та похорони померлого з «ковідом» обходяться дорожче. Треба оплатити розчин, яким обробляють тіло, пакет, у який пакують, разовий спецодяг для тих, хто забезпечує похорон, і т. д.

Витрати — є. Вакцинування — немає. Чи безпечно — невідомо.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №17 (1824), 29 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, похоронне бюро, Наталя Маслова, Валерій Синиця, Володимир Тарасовський, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект