• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Корюківщині ветерани посадили п’ятий гектар лісу і суниці в парку біля літака


Талион

На Корюківщині ветерани посадили п’ятий гектар лісу і суниці в парку біля літака

 

Уже п’ятий гектар соснового лісу ветерани Корюківщини посадили 17 квітня. Саджанцями активістів забезпечив керівник міського комунального підприємства «Корюківкаліс» Олексій Іллюченко.Молодий ліс росте біля Костючків

Зоя Шматок, керівник пресцентру Корюківської районної ветеранської організації розповіла, що їхні активісти щовесни садять дерева та прибирають парки.

Голова організації Валентина Погребна особливо пишається тим, що вже п’ятий рік поспіль збирає ветеранів для доброї справи — поїхати в ліс, щоб посадити соснові саджанці.— Кожного квітня по гектару — вже й назбиралося п’ять, — говорить вона.

З дорогою душею, як мовиться, зустрічають помічників-ветеранів у міському комунальному лісогосподарському підприємстві «Корюківкаліс». Керівник Олексій Павлович та спеціалісти в усьому допомагають.

— Засиділися люди вдома. На вільному просторі з теплим вітром працювати радісно, — каже Валентина Андріївна. — Я завжди у переддень роботи в лісі хвилююся: «Хоч би не пішов завтра дощ!» У небесній канцелярії мене послухали, і в суботу, 17 квітня, виглянуло сонце.Серед працьовитих людей були не лише ветерани праці, а й чорнобильці, афганці, атовці. Чорнобильці — Юрій Никифоренко, зокрема, приїхав зі своїм другом із Савинок, а Костянтин Купрієнко — з Хотіївки. Гектар соснового лісу посадили поблизу Костючків.

Ветеранське прибирання у парку біля літака

Члени ветеранської організації також влаштувати прибирання частини міського парку за колишньою автостанцією. Прибули з граблями, віниками, лопатами й сапами, адже слід було не лише згрібати листя, а й обкопувати калину, просапати багаторічні квіти.

Дехто з них уже садив ліс. Знову приїхав з Хотіївки Костянтин Купрієнко.
— У мене в Корюківці є квартира, та я мешкаю в рідному селі. Мама Марія Федорівна старенька, хвора. Я просто не можу її залишити саму.

Тримаємо невеличке господарство, город чекає моїх рук. Не звик без діла сидіти, хоч і маю інвалідність, «завдяки» ЧАЕС — три місяці перебував після аварії у 30-кілометровій зоні.

Пам’ятаю: нас викликали до райвійськкомату, ми й поїхали. Зі мною був земляк з Олександрівки Олексій Короткий. Ніхто не ховався і не шукав причини, щоб уникнути бути там, де небезпечно. 32 роки я відпрацював на фабриці техпаперів.

Садити ліс і доглядати парк — це щастя після всього побаченого і пережитогоНеподалік Костянтина Купрієнка трудився Віктор Ветренюк. Він два роки, від початку й до кінця, воював у Афганістані, а рідні в Білошицькій Слободі дуже переживали за нього. Віктор — людина працьовита, не цурається ніякої роботи.

А ще він батько чотирьох дітей. Для нього завжди знайдеться робота вдома, та відмовити в допомозі він просто не може.

Ветеранська активістка з фабрики технічних паперів Валентина Тройна прийшла до парку працювати зі своїми помічниками Леонідом Стецьком, Володимиром Єргаковим, Володимиром Лупаном, Петром Білоусом, Ольгою Тройною, Ніною Балутою, Ольгою Аврамишиною, Миколою Бабичем, Любов’ю Грешиловою, Олександрою Бондаренко.

З окремих ветеранських родин було й по двоє представників. Це Любов і Михайло Савостейки, Людмила Лантух та її син Слава. Старалися Катерина Пененко, Віктор Саченко, Олександра Попель, Лідія Мелешко, Микола Бойко, Любов Грищенко, Валентина Більченко, Раїса Стельмах.

Усіх важко перерахувати. Тут були й навіть учасниці ветеранського хору. Не могла залишитися осторонь і Наталія Бистревська. Восени вона тяжко перехворіла ковідом, лікувалася в лікарні. Але потім нелегко повертала сили. Реабілітація після такої хвороби непроста річ.

— Починаю працювати! — сказала Наталія. — Навантаження потроху збільшую. Краще трудитися день і ніч, ніж хворіти. Бажаю всім здоров’я!

Сунички для дітлахів

Неподалік на дитячому майданчику гралися діти. Валентина Погребна постаралася, щоб посадили трохи суничок біля літака. Дай, Боже, зацвітуть і ягідки будуть.

Джерело: Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ветерани, ліс, суниця, Корюківщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект