Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Прилуках на 2 тижні закрили всі дитячі садочки. Працює тільки один – у режимі чергового

У Прилуках на 2 тижні закрили всі дитячі садочки. Працює тільки один – у режимі чергового

З 19 квітня у Прилуках, згідно з рішенням міської епідкомісії, на 2 тижні закрилися усі дитячі садки. В режимі чергового в цей період працюватиме один дошкільний заклад – садок №15. У перший день його роботи батьки привели у заклад 66 дошкільнят.Світлана Веремієнко, директор ЗДО №15: «Освітній процес проходить за затвердженим режимом дня та графіком роботи. Діти розподілені за віковими ознаками. Гарно адаптуються і все проходить на позитиві. Хочу зазначити, що у закладі чітко дотримуються вимоги тимчасових рекомендацій для дошкільних навчальних закладів в умовах карантину, чітко дотримується режим провітрювання та всі протиепідемічні заходи. Для цього є всі необхідні миючі та деззасоби – благідась, АХД, рідке мило та паперові рушнички».

В черговому садочку функціонує 11 груп, - говорить його завідуюча Світлана Веремієнко.

Світлана Веремієнко, директор ЗДО №15: «Дітей розподілили так, щоб не було переповнення в групах. На всіх 11 групах на сьогодні дітей по 8, буде до 10. Масковий режим на працівниках закладу освіти обов’язковий. Діти звичайно без масок. В кожній групі у нас є свій власний вихід. Діти користуються власним виходом. Проводиться з самого ранку вимірювання температури, а також протягом дня через кожні 4 години: перед обідом та після денного сну».

Окрім дотримання усіх карантинних норм, колектив дитячого садочка №15 намагається всіляко допомогти діткам з інших дошкільних закладів адаптуватися у новому приміщенні та новому колективі, - зазначає практичний психолог Аліна Погребняк.

Аліна Погребняк, практичний психолог ЗДО №15: «Взагалі адаптація дітей до садочка може тривати до 5 тижнів в нормі. Але враховуючи те, що діти раніше вже відвідували заклади дошкільної освіти, то якогось внутрішнього дискомфорту і негативних емоцій ми не помітили. Діти активно залучаються до освітнього процесу, життєрадісні, йшли сьогодні до садочка з гарним настроєм, познайомилися з іншими дітками, познайомилися із вихователями. Хочу запевнити батьків, щоб вони не хвилювалися, ваші діти в гарних та надійних руках. Наші працівники роблять все можливе для того, щоб ваші діти були задоволені».

Ольга Колошко, в. о. начальника управління освіти: «Звичайно, проблеми є. В якому плані? Не звично, не та дорога, не ті люди зустріли дитину. Це може викликати дискомфорт, але всі вихователі попереджені в садочку №15, з усіма проведена відповідна робота, в тому числі психолога. Наше завдання – заспокоїти дітей і забезпечити їм тут комфортне та безпечне перебування. Треба сказати, що ми пройшли по садочку. Звичайно, ми не заходили в групи, бо це б було недотримання протиепідемічних вимог. Але в садочку тихо, ніхто не плаче, кругом відбувається розмірене життя дошкільнят».

Практичний психолог садочка №15 Аліна Погребняк говорить, що досить позитивно та спокійно прийняла новий колектив навіть наймолодша 1,5-річна дитина, яку батьки привели із іншого закладу.

Аліна Погребняк, практичний психолог ЗДО №15: «Найменшенька дитинка дуже гарно себе поводить. Спочатку була у вихователя на ручках, а потім пішла взаємодія з іншими дітками, грається іграшками, будівельним матеріалом. Так що все добре».

Наразі у садочку №15, що працює в Прилуках у період обмежень «червоної» карантинної зони в режимі чергового, 66 діток. Проте їх може бути і більше, - говорить виконуюча обов’язки начальника управління освіти Ольга Колошко. І пояснює, як батьки можуть влаштувати до нього своїх дітей.

Ольга Колошко, в. о. начальника управління освіти: «Треба зателефонувати до виховательки або директора того дошкільного навчального закладу, в якому ваша дитина перебуває постійно, повідомити, що ми такі-то й такі-то і хочемо відвідувати черговий садочок №15. Списки, контактні дані батьків будуть передані до ДНЗ №15. І буквально на наступний день ви уже зможете відвідувати цей заклад. Чому треба звертатися саме у свою дошкільну установу? Тому що ми повинні все ж таки знати, звідки ця дитина, з якої вона групи, мати контакти батьків. Ми забезпечуємо зараз у дошкільному навчальному закладі №15 перебування тих дітей, які числяться у списках своїх закладів дошкільної освіти».

Заклад зможе прийняти іще таку ж кількість дітей, тому загалом тут може передувати понад 120 дошкільнят, - говорить Ольга Колошко. І роз’яснює, чому влада міста не пішла шляхом відкриття чергових груп у всіх садочках.

Ольга Колошко, в. о. начальника управління освіти: «Для того, щоб забезпечити функціонування садочка треба, по-перше забезпечити його теплом. Але не у всіх закладах дошкільної освіти є індивідуальні котельні, які можна було б включити і обігрівати заклад. Як правило це центральне опалення. Центральне опалення у нас відімкнуте із 16 квітня. По-друге, це харчування. Для того, щоб забезпечити перебування дитини, ще раз повторюю, треба тепло і харчування. Навіть якщо буде одна дитина в садочку чи дві, то необхідно, щоб працювала кухня, готувала їсти, забезпечувала дитину харчування. Погодьтеся, що це не зовсім раціонально тримати кухарів, тримати бригади, опалюватися садочок, коли там перебуває незначна кількість дітей. Тому було прийнято рішення, взяти до уваги досвід Чернігова, які теж, перебуваючи в період локдауну, відкрили по місту тільки 3 садочки».

За попереднім рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки, дитячі садочки не працюватимуть у Прилуках наступні 2 тижні. Отож батьки, яким ніде прилаштувати своїх дітей на цей період, можуть скористатися послугами чергового садочка. У місті Прилуках це ДНЗ №15.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитячий садок, Прилуки, локдаун, дошкільнята, ТК «Прилуки»

Добавить в: