• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Строкові договори в українських педагогів-пенсіонерів закінчуються 30 червня. Що буде далі


Строкові договори в українських педагогів-пенсіонерів закінчуються 30 червня. Що буде далі

 

В українських вчителів-пенсіонерів річні строкові договори закінчуються 30 червня. Сусіди.City дізналися, що буде далі, хто прийматиме рішення про продовження співпраці з педагогами, які отримують пенсію за віком.Норма закону

Минулого року всіх педагогічних працівників, які отримували пенсію за віком, перевели на строкові договори. Їх уклали на рік, з 1 липня 2020 по 30 червня 2021 року. За 2,5 місяця терміни договорів закінчаться.

Новація щодо переведення вчителів-пенсіонерів на строкові договори передбачена Законом України «Про повну загальну середню освіту». Відповідно до нього педагогічні працівники комунальних і державних закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком, мають працювати за строковими трудовими договорами, які укладені з ними терміном на один рік.

Профспілки від самого початку вважали таку норму закону дискримінаційною. Бо людей перевели з безстрокових договорів на строкові, зважаючи лише на один аргумент — вік особи. Проте, закон виконали всі.

І на Корюківщині, як і по всій Україні, педагоги пенсійного віку перейшли на строкові договори. Тепер вирішуватимуть, кому запропонувати його продовжити, а кому — ні. Звісно, звільнити одразу всіх педагогів пенсійного віку неможливо, бо може так статися, що нікому буде вчити наших дітей.

Ситуація в Корюківській громаді

Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради Ірина Наумчик повідомила, що минулого року в школах громади строкові договори терміном на один рік уклали з шістдесятьма вчителями-пенсіонерами, відповідно до Закону.

Учителі-пенсіонери працюватимуть до 30 червня, потім їм нададуть щорічну відпустку терміном 56 календарних днів. А після закінчення відпустки звільнять

- Педагогічним працівникам виплатять відпускні, кошти на оздоровлення (посадовий оклад) і щорічну винагороду за сумлінну працю відповідно до можливостей фонду заробітної плати.

Після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатись терміном від 1 до 3-х років. Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою – допоки вчитель працює результативно, якісно, сумлінно та до поповнення колективу закладу освіти молодими кадрами.

Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу прийматиме самостійно. Думаю, остаточні рішення ухвалюватимуться ближче до вересня, адже не відомо, скільки прибуде в громаду молодих спеціалістів.

По строкових договорах працюють і троє директорів-пенсіонерів. Чи будуть продовжені з ними договори, вирішуватиме відділ освіти, культури, молоді та спорту. Якщо з кимось договір не продовжать, тоді на конкурсній основі призначатимуть іншого.

Ірина Гайова, Cусіди.Сіty

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: строкові договори, педагоги, пенсіонери, вчитель

Добавить в:
 
 


Центр Комплект