• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Борзнянська лікарня стане «ковідною»?


реклама

Борзнянська лікарня стане «ковідною»?

 

Борзнянська центральна районна лікарня може бути повністю перепрофільована під «ковід». Така інформація з’явилася на сайті Борзнянської міськради. Що це значить для лікарні і для людей?— Є рішення, яке винесла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 27 березня, — пояснює Тетяна Стовба, керівниця установи. — У рішенні йдеться, що можливе перепрофілювання Борзнянської лікарні під «ковід» на 120 місць.

— У такому випадку решта відділень не працюватиме?

— Звичайно, не працюватиме. На сьогодні у нас виділено під «ковід» 60 ліжок. І вони не заповнені. Якщо будуть заповнені, розгортатимемо далі поетапно. Ще 30 ліжок. Тоді ще 30. Якщо це трапиться, то пацієнти з іншими хворобами (не з «ковідом») у сусідні райони поїдуть. У Бахмач і Ніжин — там опорні лікарні. А поки що отримують медичну допомогу у нашому закладі. У нас лікарня непогано обладнана, є фахівці.

«Яким чином поборемо? Лише шляхом щеплення»

— Нібито дехто з борзнянських лікарів, які щепилися від «ковіда», через кілька днів на «ковід» і захворіли, — перепитую у Тетяни Стовби почуте від людей.

— Ні, у нас такого не було.

— І нібито ви примушували щепитися лікарів.


— Як я можу примусити? Вакцинуватися чи ні — це особисте право кожного. Хоча я особисто вважаю, що вакцинація повинна бути. Яким чином ми поборемо «ковід»? Лише шляхом щеплення. У нас по району вакцина використана вся. Було 100 доз. По лікарні провакцинувалося 34 медичні працівники. Спочатку мобільна бригада щепила, а потім — первинна ланка. Питання не стояло, щоб когось заганяти. З відділень подавали списки бажаючих.

— Багато хто вже перехворів. Обов’язково витримувати півроку до щеплення?


— Не обов’язково, можна вакцинуватися і раніше. Я вважаю так: якщо людина перехворіла, можна зробити імуноферментний аналіз і подивитися, який імуноглобулін Джі. Якщо кількість імуноглобуліну Джі висока, то можна і відтермінувати вакцинацію. Але якщо він низький, можна щепитися. Я перехворіла на «ковід» у листопаді і знаю це все по собі. Про «ковід» ще багато невідомо.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №15 (1822), 15 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Борзнянська ЦРЛ, Тетяна Стовба, ковід, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект