• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 0,29 – у сечі, 0,21 – у крові. Дудка звільнили з роботи. Він вже готує позов до суду


реклама

0,29 – у сечі, 0,21 – у крові. Дудка звільнили з роботи. Він вже готує позов до суду

 

У минулу п’ятницю, 19 березня, на сайті облдержадміністрації з’явилося розпорядження про звільнення Валерія Дудка з посади директора департаменту фінансів ОДА.


Валерій Дудко

Перед цим попрацювала дисциплінарна комісія. Про ситуацію «Вісник Ч» написав першим в області (читай газету від 11 березня 2021 року).

Нагадаємо, з 4 лютого в ОДА створили спеціальну дисциплінарну комісію, що розбиралася, у чому винний Валерій Дудко. Кількома днями раніше доповідну на директора голові ОДА Анні Коваленко подав Станіслав Робота, керівник апарату.

Робота описував, що побачив на столі у робочому кабінеті Дудка пляшку з рідиною, схожою на коньяк. А в кімнаті був відчутний запах алкоголю.

Звільнити одним днем цілого директора департаменту неможливо. Тому, трохи більше місяця, працювала та сама дисциплінарна комісія. А вже потім з’явилося розпорядження.

Валерій Дудко готується позиватися до суду. У 2014 його вже звільняли з посади. Та чоловік поновився.

— На оскарження маю десять днів. Позов готую сам. Як і минулого разу. Той позов у мене з собою, — Валерій Володимирович відкриває портфель. Після звільнення він сам зателефонував у «Вісник» і під час зустрічі розповів свою версію того, що сталося.

— У кабінеті ми були разом з Ярославом Куцом. Він — голова бюджетної комісії обласної ради (депутат обласної ради та начальник міського управління житлово-комунального господарства). Працювали над бюджетом області. На той момент сиділи вже більше двох годин. Оскільки працювали в обід, то нам принесли чай. Періодично заходили мої підлеглі, доповідали з того чи іншого питання.

Робота увірвався до кабінету. Спочатку розмова була про те, що я зганьбив ревізора з отого самого аудиту, про який розповідала Анна Коваленко. Уявіть собі, я зганьбив керівника ревізійної групи, яка ще працює. Хіба я сам собі ворог?

А потім заявив, що я п’яний. Причому, тільки я один. А Куц — ні.


— В інтерв’ю він прямо сказав, що на столі стояла відкоркована пляшка коньяку.

— Нічого там не було. У мене є свідки. Люди періодично заходили. Скрізь на столі були розкладені документи. Чай стояв. Це правда. З коричневою рідиною, — жартує Дудко. — Робота викликав працівників. Їх потім же включив до комісії. Дивно, що моїх підлеглих не можна включати до комісії. А його, як позивача, можна. Так, з семи людей, шестеро — його прямі підлеглі.

Алкоголем я ніколи не зловживав. Ще до другого інфаркту міг випити. Але лікар чітко окреслив перспективи, що врятувати мене вже не вдасться.


Робота хотів, щоб люди комісійно, прямо на місці, констатували, що я п’яний. А також викликав поліцію. На мене склали протокол без дати, стосовно того, що я знаходжусь на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння. Далі ми поїхали здавати аналізи на алкоголь.

Раніше я там бував лише раз, після аварії. Після складення протоколу про ДТП всіх везуть на огляд. Пам’ятаю, тоді десь за півгодини мені видали документ, що я тверезий. А тут сказали чекати три-чотири доби. Я так і не зрозумів чому, але робили вони аналізи шість діб.

Дослідження, можливо, і правдиві. Але чому їх робили шість діб. У мене 18 років є нарізна зброя. Я кожні три роки проходжу сертифікацію. Останній раз — у жовтні минулого року. Як же мені дали цей сертифікат, якщо я алкоголік?

У акті читаємо: «Дудко був тверезий, без впливу алкоголю», — цитує Валерій Володимирович, показуючи акт судово-медичної експертизи. Там зазначено два показники сечі і крові — 0,21 та 0,29 проміле (норма 0,2). — А тепер подивіться. З’явилась виписка, де у діагнозі написано: психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю, гостра алкогольна інтоксикація. Виявилось, що у мене є лікар, історія хвороби. Про все це я довідався вперше. Ці документи вони передали поліції та в ОДА.

— Кажуть, що департамент фінансів може очолити Віктор Бистров, який став радником голови ОДА Анни Коваленко з фінансових питань.

— Він може очолювати. Але він не може не розуміти, що я відновлюсь на посаді.

Та й ми — друзі багато років. Я і з ним про це розмовляв. Він сказав: «Нікуди я не йду». Крім того, ці розмови були двічі. Уперше — ще при губернаторі Олександру Миснику.

Скажу більше, Коваленко звернулась до прем’єр-міністра з пропозицією ліквідувати департамент фінансів. Мінфін не підтримав.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №12 (1819), 25 березня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Дудко, Чернігівська ОДА, звільнення, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: