• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Дупла бувають не лише в стовбурах дерев, а і в людських головах


Дупла бувають не лише в стовбурах дерев, а і в людських головах

 

У центрі Марківців Бобровицької об’єднаної громади товариство «Земля і воля» організувало випилювання старих осокорів.


Над дорогою попиляли не віковічні дуби, а осокори із дуплами у трухлявих стовбурах

І тут же «намалювалися» захисники екології: настрочили листи в різні інстанції, аж до міжнародного рівня. І чи то з «бодуна», чи й від приступу помутніння розуму поплутали старі осокори з віковими дубами, й кинулися їх захищати від лісових «браконьєрів», мовляв, вони на обліку аж у ЮНЕСКО – спеціалізованої установи ООН, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки і культури сприяє розвитку національної культури, охороні пам’яток культури.

Цікаво, що б подумали міжнародні експерти про марковецьких захисників «віковічних дубів», якби справді приїхали і побачили, які насправді дерева спиляні, й з якими дуплами у стовбурах? Так переплутати в цьому очевидному може лише та людина, в голові якої замість мізків – трухляве дупло.


Старостинський актив на прибиранні залишків гілля

Ряд трухлявих дерев височіли з одного боку над приміщеннями будинку культури і церквою, а з іншого – над автодорогою Бобровиця – Козелець. Кілька справді вікових, найстаріших в селі осокорів із трухлявими стовбурами росли на узбіччі дороги і за кілька метрів від магазину. Після їх спиляння виявилося, що вони – найбільш аварійні, створювали небезпеку для автотранспорту і пішоходів. Тепер там буде прокладений асфальтовий тротуар.

З такими "дубами" легко міг розправитись буревій, наслідки від якого неважко передбачити

– Боязко було, коли приїжджі пильщики приступили до валяння цих товстелезних дерев, – розповів власник магазину Володимир Шевченко. – Але хлопці виявилися майстрами високого класу. До того ж, вони позбавили мене постійного страху, коли насувалися буревії, – якби такий трухлявий гігант звалився на наш магазин, від приміщення залишилися б одні щепки.


Прибирають і загорожу лагодять

Пильщик-ас Олександр Федай працює в Новобасанському відділку ТОВ «Земля і воля», у Марківці приїжджав із бригадою. Для бюджету села оплата їхньої високофахової роботи була б проблематичною, але вона виконана безоплатно.


Дрова замінять дорогий газ

Незабаром дорожня бригада ТОВ «Земля і воля» спорудить на центральній вулиці Марківців нову асфальтову дорогу з тротуарами. Вночі вона буде освітлюватися. Невже й із цього приводу місцеві «патріоти» вигадають якусь гидотину? До речі, до «писак-патріотів» записалася і та діячка, яка свого часу не зуміла організувати те, що зараз робиться на благо села і його жителів. Невже коронавірус здатний розвивати й такий побічний ефект, як паскудство? Чи це уроджене?

Дрова з осокорів завозять для опалення дитячого садочка, будинку культури, інших соціальних закладів, до садиб нужденних ветеранів війни і праці, багатодітних родин.

Григорій Загребля, «Чернігівщина» №12 (830) від 25 березня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиччина, Марківці, благоустрій, безпека_руху, аварійні_дерева, Загребля, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект