• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сформують пряму кишку, щоб могла ходити в туалет


реклама

Сформують пряму кишку, щоб могла ходити в туалет

 

Це заплановано через місяць. А поки що 36-річна Оксана Побрусило, мати двох дітей з селища Лосинівка Ніжинського району, змушена користуватися калоприймачем. Мішечком, що кріпиться збоку живота.


Оксана Побрусило тримає калоприймач, під'єднаний до отвору у животі. Фото надане Оксаною Побрусило

— Товстий кишківник увесь вирізали, бо був уражений поліпами, тонкий — вивели вбік, — розказує Оксана. — Це називається ілеостома. Штучний отвір. Калоприймач приклеюється до отвору, до тіла. Буває, що калові маси попадають, де кишка виведена. Запалення виникає. Калоприймачі відклеюються. Їх замовляємо в інтернеті. Один коштує 60 гривень. Трапляється, зранку приклеїла, в обід може відклеїтися. Іноді день-два тримається, три. Розрахований на три-п’ять днів.

— Якщо п’ять днів, велика маса калу буде.

— Я випорожняю мішечок. Його не треба знімати, є внизу отвір, який можна відкрити-закрити.

Я тримаюся, але морально дуже важко... — тремтить голос жінки. — Під час другої операції будуть ставити мені все на місце. Я зможу нормально ходити в туалет, як всі люди. Кишку, яка йтиме до ануса, вже сформували всередині під час першої операції, з тонкого кишківника. У нас все вийшло, лікар сказав. Відновлять. Кажуть, що дуже молода, будем пробувати.

— Як ці поліпи утворилися, як ви відчули їх?

— Це по спадковості від мами пішло. У мами та у маминої мами було. Починалося, ще мама жива була, ще я тільки заміж вийшла. Ми в Чернігів їздили в обласну лікарню до проктолога (лікаря по прямій кишці і задньому проходу). І мене тоді на Київ направили. Робили колоноскопію, тобто обстеження товстої кишки спеціальним зондом. Направляли в київський онкоцентр до онкохірурга.

А в цьому році я помітила, що почала дуже худнути. Вирішили з чоловіком поїхати на обстеження. Поліпів було дуже багато. Треба видаляти, сказали лікарі, бо буде переродження в злоякісне.

Спочатку хотіли видаляти тільки частину товстої кишки, її сигмовидний відділ. Та коли вже перед самою операцією обстежили, сказали, що треба — весь товстий кишківник. Тоді ж сказали, що будуть виводити стому, тобто штучний отвір, вбік.

У мами і бабусі стоми були в боку, так вони і померли з ними. У мами у прямій кишці було дуже багато поліпів, була непрохідність. Тоді на місце нічого не ставили. А в мене лікарі взялися зробити.

За першу операцію ми заплатили 70 тисяч гривень, з них майже половину треба віддавати кредиту. І ще треба 30 тисяч гривень на другу операцію. Чоловік у Києві — на будівництві. Я працювала медсестрою у садочку в Ніжині. Діти — школярі. Владу — 14 років, Вікторії — 12 років. Коли я зможу працювати і заробляти, не знаю.

— Зараз переважно лежите?

— По хаті ходжу. Якщо на вулицю, то ненадовго. По господарству допомагають свекруха і свекор. І діти після школи. А так справляюся потихеньку. Що ж лишається робити. Все позаживало. Відразу після операції донька помагала перев’язки робити. І уколи знеболювальні мені ставила. Зараз перев’язки вже не потрібні. Легше, але морально важко, — повторює. — Чекаю повторного обстеження і операції.

Картковий рахунок у «ПриватБанку» для допомоги: 5168 7573 2730 7973 Побрусило Оксана.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №11 (1818), 18 березня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Оксана Побрусило, поліпи, операція, товстий кишківник, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: