• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Олексієм Чернишовим лякатимуть голів ОДА? Чернігівська область стане прикордонною регіональною зоною разом з Сумами і Харковом?


Олексієм Чернишовим лякатимуть голів ОДА? Чернігівська область стане прикордонною регіональною зоною разом з Сумами і Харковом?

 

Олексій Чернишов — міністр розвитку громад та територій України. Займається децентралізацією.

«У трьох областях кількість населення менша за мільйон, зокрема, це: Чернігівська, Кіровоградська, Чернівецька. Ще п’ять областей наближаються до цього критерію дуже швидко», — розповів він днями в інтерв’ю інтернет-виданню «Лівий берег».А також зробив декілька важливих заяв, про що варто знати. Аби краще відчути нинішній політичний клімат у державі.

«Давайте відверто: в нашій країні позиція мера більш важлива та відповідальна, ніж голови ОДА. ...Звичайно, все залежить від фігури, від професійних і особистих якостей». Такого керівники міністерств про мерів обласних міст ще на загал не видавали. Навіть очільники Міністерства розвитку громад та територій.

Не всім на місцях сподобається ця фраза. Але вона прозвучала. Київ намагається сподобатись регіонам? Чи це загравання перед новим великим перекроюванням?

Зараз в Україні 25 областей і окупована Автономна республіка Крим. Олексій Чернишов розповів, що Міністерство розвитку громад і територій розробило план поділу країни на десять функціональних територій:

«І вони, на мій погляд, вдало та системно розроблені, тому що дають можливість розподіляти гроші не виключно між областями, а й між функціональними територіями.

Наприклад, перша зона з десяти — гірські території Українських Карпат. Це відразу кілька областей, які ми маємо розвивати. Далі, макрорегіон Азов-Чорне море. Це узбережжя Чорного та Азовського морів. Там одні й ті самі проблеми. Ми знаємо це з досвіду Одеської, Херсонської, Запорізької областей.

Далі, наприклад, прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні: у першому випадку — в несприятливих умовах, у другому — навпаки».

Чернігівська область — прикордонна регіональна зона на півночі країни. І оскільки кількість населення щороку зменшується, умови життя важко назвати сприятливими.

Якщо в міністерстві спаде на думку об’єднати нас з Сумами і Харковом, навряд чи стане краще. До речі, обласна юстиція уже підпорядкована Сумам.

А от якби нас приєднали до Києва і надали статус столичної території! Отоді є шанс на потужніше фінансування.

Проєкти з функціональних територій — в стадії розробки. Може, нічого з того і не стане реальністю. Адже міністри міняються, плани також.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №11 (1818), 18 березня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олексій Чернишов, децентралізація, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в:
 
 


Центр Комплект