• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Найбільше купує Китай, і продає Лукашенко!


реклама

Найбільше купує Китай, і продає Лукашенко!

Китай - лідер серед торгівельних партнерів Чернігівщини. Так, у 2020 році експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 891 мільйон доларів США. Це - на 10 відсотків більше, ніж у 2019 році. Майже 16 відсотків проданого пішло до Китаю, який обійшов усіх за показниками експорту, закупивши продукції з Чернігівщини на 140 мільйонів доларів.Згідно з інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області, суб’єкти господарської діяльності Чернігівщини торгували зі 127 країнами світу. При цьому імпортованих товарів в область потрапило на 18 відсотків менше, ніж у 2019 році. Цей показник склав 343 мільйони доларів США. Китай, як зазначалося, обігнав усіх за показниками експорту. Другі після нього - Нідерланди з показником 74 мільйони доларів, далі Азербайджан - 61 мільйон вічнозелених, Іспанія з показником 60 мільйонів доларів та Єгипет - 52 мільйони американських «гривень». А от сусіди-білоруси не надто поспішають нарощувати експорт з України. Так, річний показник експортованої торгівлі з Республікою Білорусь зупинився на позначці 35 мільйонів доларів.

Серед іноземців мають попит здебільшого зернові культури, а також готові харчові продукти, деревина і вироби з деревини, папір та картон, насіння і плоди олійних рослин, текстильні матеріали та текстильні вироби, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, взуття.

Попри малий експорт з Чернігівщини, розумні білоруси намагаються у нас більше не купити, а продати. Так, Білорусь стала найвагомішим імпортером для області з показником у 63 мільйони доларів. Далі йде Німеччина (47 мільйонів), Італія (28 мільйонів), Китай (25 мільйонів) та Бразилія з показником в 20 мільйонів доларів.

В імпорті переважали продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, готові харчові продукти, текстильні матеріали та текстильні вироби, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, мінеральні продукти, папір та картон, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, засоби наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінні метали та вироби з них.

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №8 (826) від 25 лютого 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: експорт, Назаренко, Чернігівщина

Добавить в: