• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Раніше по льоду ходили, тепер на таксі по мостах їздять


Раніше по льоду ходили, тепер на таксі по мостах їздять

Десятиліттями мешканці Бириного Новгород-Сіверського району влітку до райцентру добирались паромною переправою, узимку — по льоду. Та в 2020 році відремонтували два мости з Бириного: через річки Віть та Десну. Першим займались два роки, завершили навесні, з ремонтом другого впорались восени 2020 року.— Тепер по льоду ми не ходаки, — пишається колишня сільська голова Бириного Надія Гуща. — І зимою, і літом — через міст. Хороші, добротні мости зробили. Місцеві підприємці та держлісгосп по селу сніг чистять. Навіть у провулки заїжджають. Як подивлюсь по телевізору, що у людей робиться, радію: у нас не так. І продукти в магазин завозять, і молоковоз приїжджає.

Надія Єгорівна говорить, що тепер у биринців (а їх близько шести з половиною сотень) інша біда — рейсовий автобус не ходить, хай і по нових мостах.

— Люди їдуть своїми машинами, забирають сусідів, — описує шляхи виходу із ситуації. — Інші — на таксі.


— Так то ж дорого?

— Двісті гривень до Новгорода (близько 14 кілометрів. — Авт.), — озвучує цифру Надія Гуща. — Так, а виходу ж нема. Як і влади в селі.

— Без старости живете?

— Без. До мене всі йдуть. Я 35 років пропрацювала в сільраді: то секретарем, то головою. Тепер кажу: все, іду на пенсію. Усе чекаємо, що нам хоч когось сюди призначать. А то мости є, а влади нема.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №7 (1814), 18 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський, міст, Бирине, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: