• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Депутатка Марина Рейко розкритикувала діяльність КП "Паркування та ринок" та економію на харчуванні в школах


Депутатка Марина Рейко розкритикувала діяльність КП "Паркування та ринок" та економію на харчуванні в школах

Нещодавно депутатка міськради Марина Рейко відзвітувала про свої 90 днів в ролі обраниці містян на виборах. Особливу увагу жінка звернула на безгосподарність керівника КП "Паркування та ринок" та акцентувала на ситуації, яка склалася навколо коштів, що були заплановані в міськбюджеті на харчування школярів.«КП "Паркування та ринок" оперує землею міської ради та здає в оренду торгівельні площі. Проте, прибутки щороку ледь покривають видатки. Чим більше заробляють, тим більше витрачають. Наприклад, в 2018 році підприємство заробило 9 061 000 грн. А витратило на своє утримання 8 185 000 грн. В результаті до міського бюджету підприємство могло віддати 718 000 грн. прибутку, проте міська рада виділяє їм 180 000 та 1 413 000 грн. на матеріально технічну базу і виходить, що начебто вони спрацювали в плюс, але насправді, вони існують на дотаціях міського бюджету», - пояснює 37-річна Марина Миколаївна.

На підтвердження своїх слів жінка надає відповіді на її депутатський запит від 29.12.2020


Тож Рейко ініціювала складення звіту керівником КП "Паркування та ринок", який той має підготувати до наступної сесії, яка відбудеться 25 лютого. Депутатка активно вивчала робочу документацію, підприємства, яке очолює Микола Гоголь і виявилось, що минулого року вони купили трактор, а посаду «тракторист» в штатному розкладі завели лише пару днів тому. Рейко вважає, що призначення тракториста напряму пов’язане з з тим, що вона вимагає публічного звітування комунальників на сесії і підозрює, що подібних порушень може бути ціла низка.

«Питання: до цього майже рік трактор простоював? Чи хтось працював неоформлений? Чи був оформлений цивільно-правовий договір? Чи його теж зараз оформлюють заднім числом? Яким чином сплачувалися податки?
Ну і нарешті, вдалося вибити з керівника визнання того, що парковки - це збиткова тема. Утримання паркувальників виходить дорожче, ніж збори за погодинне паркування»
, - обурюється Марина Рейко.

Щодо дитячого харчування в школах, то тут ситуація не менш цікава, ніж з паркувальниками. Так, Рейко повідомила, що станом на 16 вересня 2020 року Управління освіти міськради через локдаун зекономило 8 млн. 600 тис.грн. А це гроші міського бюджету, які мали піти на часткову оплату харчування для дітей 1-4 класів.
Загалом ЧМР витрачає 19,5 млн грн. щороку на доплату за харчування. Таким чином, станом на середину вересня не було використано майже половину коштів.Але після того ще були карантинні обмеження, а в січні - знов локдаун. Тому загальна економія по цим статтям за підрахунками депутатки склала приблизно 12 млн. грн. При цьому мер міста Владислав Атрошенко на погоджувальній нараді сказав Рейко, що загальна економія коштів по Управлінню освіти, включаючи опалення склала - 15 мільйонів гривень.

На її думку, міська влада могла б піти назустріч сім’ям з дітьми та заплатити в цьому році 100% суму сніданків для 1-4 класів. Тож Рейко запропонувала на Погоджувальній раді надати таку посильну допомогу своїм жителям, оскільки найбільше фінансове навантаження переживають сім’ї, в яких є діти. Проте, на жаль, пропозиція не знайшла відгуку у головного розпорядника бюджетних коштів, - скаржиться Рейко.

Також вона повідомила, що начальниця Фінансового управління Чернігівської міськради Олена Юріївна Лисенко доводила, що це не є економією, а кошти на харчування для школярів перерозподілили ще в квітні минулого року через нестачу бюджету...

«Не знаю наскільки це вірно, адже в бюджеті формуються та резервуються кошти під певні статті видатків. Якщо вони не були використані - то це економія. А в Статуті нашого міста сказано: вирішувати, куди підуть зекономлені кошти мають депутати», - повідомляє нашому виданню депутатка Рейко.

- Також зауважу, що через нестачу бюджету в нашому місті більше всього постраждало Управління охорони здоров’я - їм скоротили фінансування на 21%, і це тоді, коли в країні така складна ситуація з епідемією, а ось Управління ЖКХ «ужали» в фінансуванні лише на 1% від запланованого, - додає на кінець нашої розмови жінка.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Рейко, Гоголь, харчування, Атрошенко, паркування

Добавить в: