• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Кого й коли на Корюківщині безкоштовно вакцинуватимуть від коронавірусу


Кого й коли на Корюківщині безкоштовно вакцинуватимуть від коронавірусу

В Україні розпочалася підготовка до щеплення населення від COVID-19. Як це відбуватиметися, дізнавалися Сусіди.City.Мобільна бригада

У Корюківці на базі Центру сімейної медицини міської ради створили одну з п’яти в Чернігівській області мобільних бригад з вакцинації населення від коронавірусної хвороби. Про це розповіла генеральна директорка Центру Світлана Лещенко.

Бригади у складі лікаря, двох медсестер і водія будуть у Чернігові, Чернігівському районі, Ніжині, Прилуках і Корюківці

Корюківську мобільну бригаду очолила сімейний лікар Ірина Гордієнко. Коли з’явиться вакцина від COVID-19, саме ці бригади й почнуть вакцинувати певні категорії населення на територіях, за якими вони закріплені.

Щеплення проводитиметься у створених тимчасових пунктах вакцинації у чотири етапи. Примушувати нікого не будуть, це робитиметься лише за згодою людини.

Перший етап

Перший етап триватиме місяць. За цей час мобільні бригади мають вакцинувати усіх медичних працівників, які працюють у стаціонарі з «ковідними» хворими. А також людей, котрі перебувають у будинках-інтернатах та будинках престарілих, та персонал, що їх обслуговує.

У першому етапі щеплюватимуть й учасників військових дій на Донбасі.


Другий етап

Під час другого етапу вакцинації підлягають усі медичні працівники, персонал лікарень та санітарна служба, а також літні люди віком від 80 років і працівники соціальної сфери.

Як це відбуватиметься з літніми людьми — поки не відомо. Наразі діє заборона проводити вакцинацію вдома.

Третій етап

На третьому етапі щеплюватимуть осіб віком від 65 до 79 років, а також рятувальників, правоохоронців, військових, працівників СБУ, вчителів та всіх інших працівників освітянської галузі.

Четвертий етап

Четвертий етап буде завершальним. Щепленню підлягатимуть особи від 60 до 64 років. Вакцинуватимуть також молодших, починаючи від 18 років, за умови, що вони за станом здоров’я перебувають у групі ризику, тобто, мають серйозні супутні недуги.

Будуть щепити й інші професійні групи населення, що потраплять до груп ризику (які саме, поки не відомо), а також персонал та в’язнів буцегарень.

Усі вищеперераховані групи населення підлягають безкоштовному щепленню. Вакцина надходитиме безпосередньо у центри первинної медико-санітарної допомоги, де створені мобільні бригади.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцина, щеплення, коронавірус, COVID-19

Добавить в: