• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Прокурор замерз у лісі

 

Удень 1 січня у лісі, що навколо села Бреч Корюківського району, знайшли мертвим 42-річного Євгена Котенка, заступника начальника управління організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів - начальника відділу звернень громадян Офісу Генерального прокурора (раніше був старшим помічником військового прокурора Анатолія Матіоса). Прокурор був роздягнений, і без ознак життя. Знайшов його охоронець заміського комплексу відпочинку «Бреч». Попередня причина смерті — переохолодження.Як кажуть місцеві жителі, Євген Котенко приїхав відпочивати разом з 36-річною дружиною Юлією (остання подана декларація за 2019 рік — з посади головного спеціаліста відділу роботи з кадрами Головної військової прокуратури Генпрокуратури України).

— Зібралися ми з сином прогулятися до лісу. Пішли не наліво від Левицького, а направо, — тицяє пальцем в темну лісову гущавину 71-річна Ніна Рубан, котра живе неподалік від місця, де знайшли тіло прокурора.

— Від Левицького, котрий депутат облради?


— Той, що депутат, той, що «Урожай» (агропідприємство. — Авт.), — підтверджує. — Так от, ми хотіли в альтанку зайти, що за хатою Левицького, а тоді передумали. Подалися в протилежний бік. А тоді син і каже: «Добре, що туди не заїхали, бо там тіло обнаружили».

— А як там прокурор опинився?


— Бозна, — знизує плечима. — Дійшов.

— Він же в «Бречі» гуляв?

— Кажуть, гуляв. А тоді, за плітками, з жінкою подрався. Говорять же, роздягнений був, бідний. І замерз.

— Альтанка, біля якої прокурора знайшли, Левицького?

— Тут Бондар (власник Корюківської фабрики технічних паперів), спасибі йому, багато чого понабудовував. І мангали, і бєсєдки. Місцеві всі там гуляють. Хоч і свої будинки хороші зводять. Ось, бачте, одна моя старенька халупа лишилась. Мо’, мене виженуть, хату знесуть та який добротний дім хтось собі збудує.

Двоповерховий, оббитий деревом будинок 39-річного Олександра Левицького з вулиці обнесений металевим парканом. З боку лісу — зеленою сіткою. Що у дворі — чудово видно. Активно стрибають по подвір'ю дві велетенські собаки. Гавкають. По периметру двору, і з вулиці, і від лісу — камери.


Дорога в ліс наїжджена автівками. З заднього боку двору Левицького, куди можна потрапити тією ж дорогою, дійсно, дерев’яна альтанка, зі столом і двома лавками зі спинками, дрова для багаття, декілька пустих пляшок (видно, лишили відпочивальники), трохи далі — збитий з дощок туалет. Тут місцями ще не розтанув сніг. На ньому видно сліди від людських ніг і відбитки протекторів коліс.

Тут, за словами місцевих, і знайшли столичного прокурора. А ще, подейкують, що високий чин з Києва таке творив, коли йшов у ліс: і верещав, і нявкав, і роздягався на ходу. Переконані, що лише алкоголь такого ефекту не дасть. Шепочуться, що в кишенях речей Котенка знайшли якийсь білий порошок.


Будинок Олександра Левицького. За ним — ліс. У лісі — тіло

Олександра Левицького 4 січня удома не застала.

— Мене вдома не було, коли виявили труп,— розповів телефоном Олександр Сергійович. — Ми з родиною зустріли Новий рік і 1 січня поїхали до друзів. Ще не повернулись. Що трапилося, знаю досить умовно. Зі слів охоронців. Вони розказали, що поліція вилучила відео з наших камер спостереження.

— Саме вони зафіксували, як прокурор кудись ішов, потім повертався, роздягався?

— Я так розумію, що так. Бо більше там камер нема.

— І що бачили?

— Оте, що ви сказали. І то, після того, як почали вглядатися. Зразу не кинулось в очі. Планую, як повернусь, уже сам дізнаватися, що конкретно сталося. А повернусь я після Різдва.

Охоронець будинку лише сказав, що у новорічну ніч собаки такий гвалт вчинили, що мусив їх закрити. І що по камерах було видно, як близько другої ночі чоловік ішов до лісу, а на початку п’ятої ранку повертався звідти.

* * *

До Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронці внесли провадження за частиною 1 ст. 115 Кримінального кодексу України «Умисне вбивство».

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №1 (1808), 7 січня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прокурор, Євген Котенко, село Бреч, Корюківський район, Ніна Рубан, Олександр Левицький, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект