• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Чому протестують підприємці?

 

Другий місяць у столиці не вщухають протести підприємців, котрі вимагають, аби Верховна Рада скасувала запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО або касових апаратів) для малого та середнього бізнесу, застосування яких вона й так відтермінувала до 1 січня 2022 року.

Підприємці з Чернігівщини – постійні учасники акції протесту. Ми поцікавились у бізнесменів з одного з найвіддаленіших районів області – Семенівщини, – що спонукає їх їздити до столиці.Часи Януковича повертаються… Підприємець з Семенівки Володимир Ігнатенко так буквально розуміє те, що нині відбувається з законодавчою ініціативою впровадження касових апаратів: «Ми виходили на податковий Майдан у 2010 році з такими ж вимогами, як і сьогодні, – говорить підприємець. – Тоді до нас дослухались, сьогодні нас не чують».

Підприємець переконаний, що не все так просто, як говорить влада.

«По-перше, касові апарати треба купити, але це не найстрашніше. Треба платити щомісяця додаткові кошти за їхнє обслуговування, за внесення товарів і послуг, звіти, – пояснює Володимир. – У нас просто не вистачатиме на це часу, тож доведеться наймати людину. Крім того, кожна помилка тягне за собою дуже великі штрафи».

До речі, значні штрафи – це вже реальність, адже у підприємців почалися так звані фактичні перевірки.


«Працівниця магазину мого колеги у липні зробила помилку, випадково пробивши сидр по пивній ліцензії, – говорить ФОП. – Його оштрафували на 5100 гривень, і зараз триває судова тяганина по накладенню штрафу в 17 тисяч гривень. Хіба можливо працювати при таких штрафах?».

У Семенівській громаді офіційно зареєстровано декілька сотень самозайнятих осіб. Працювати їм дійсно непросто, адже регіон – віддалений, а штрафи – чималі. Людей обурює те, що влада не радилась із їхніми профспілками і ламає підприємців через коліно.

«Якби вони зробили альтернативу, залишивши нас на спрощенці та надавали б пільгу при добровільному переході, а не ламали людей через коліно – це було б правильно, – пояснює Володимир Ігнатенко. – Семенівщина – Це тупиковий район, далекий від цивілізації, а штрафи у нас такі, як у Києві, і це також несправедливо. Просто порівняйте обороти по товарах. А логістика? Ми від Чернігова – 160 кілометрів. У нас немає великих підприємств, усі заробляють на життя як можуть. Коли був відкритий кордон із Росією, тут ще все трималося, сьогодні ж багато молоді виїжджає звідси».

У разі введення РРО у семенівських підприємців варіантів небагато: або закритися і виїхати звідси, або піти в тінь і працювати на свій страх і ризик.


Автобус із підприємцями відправляється на столичний майдан

Аби відстояти право займатися власною справою, підприємці щодня організовано їздять на податковий Майдан. Групами по 10 чоловік.

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №1 (818) від 31 грудня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівщина, Ігнатенко, підприємці, ФОПи, протест, бізнес, Назаренко, Чернігівщина

Добавить в: