• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Справа ветлікаря Єгора Прокопенка вже в суді


реклама

Справа ветлікаря Єгора Прокопенка вже в суді

 

Наприкінці липня широкому загалу стало відомо, що в чернігівській міській державній лікарні ветеринарної медицини, яка розташована за адресою вул.1 Травня, 180 сталася надзвичайна подія. Поліція разом зі співробітниками СБУ затримали на отриманні хабара 29-річного ветеринара Єгор Прокопенко. Тоді чернігівська  поліція повідомляла, що досудове розслідування, розпочате за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди). Вказувалось, що Єгор отримав хабар у розмірі 1800 доларів (майже 50 тисяч гривень). Мінімальна сума хабара, згідно цієї статті стартує від 8 500 гривень. В той же час речниця прокуратури Тетяна Похилько повідомила, що мова йде не про захмарні 1800 умовних одиниць, а лише про 7 000 гривень і що підозру Єгору було вручено по обвинуваченню у скоєнні кримінального правопорушення за ч.1 ст.368. Згодом, в ході розслідування до цієї статті приєднали ще ч. 1 ст. 366 КК України (Службове підроблення).

Кожна з цих статей має ряд альтернативних видів покарань. По 368-й можна отримати штраф, арешт, позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади, а по 366-й - це штраф та обмеження волі з з позбавленням права займати певні посади. При цьому максимальна санкція за ч.1 ст. 368 - позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років.

Оскільки 1 липня 2020 року вступив у силу закон № 321-IX про порядок розслідування кримінальних проступків, то вищезгадані правопорушення відносяться до нетяжких злочинів, тобто таких, за скоєння котрих передбачається основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше ніж десять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тис. грн) або позбавлення волі на строк не більше ніж 5 років.Фото з особистої сторінки у Фейсбук Єгора Прокопенко

Як нам повідомила речниця ГУНП Наталя Слабеняк справу по обвинуваченню Прокопенка було передано до Деснянського районного суду 30-го жовтня. Перше підготовче засідання відбулось 25-го листопада, справу веде призначений на посаду наприкінці липня цього року Крапивний Богдан Володимирович. Як повідомила нам помічниця судді - 17-го грудня, о 8-й годині ранку, скоріш за все, оголосять вирок, але прийти його послухати - поки що неможливо, оскільки через карантинні заборони особи, які не є сторонами по справі в суд не допускаються. І якщо раніше журналіст чи вільний слухач міг бути присутнім хоча б під дверями судової зали засідань та опитати сторони процесу в коридорі, то з 27-го листопада, коли приміщення суду прийняли під охорону територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області - до суду не пускають сторонніх взагалі.

Звернувшись за коментарем до речниці Чернігівської обласної прокуратури Тетяни Похилько ми дізнались, що Єгор Прокопенко свою вину у скоєному визнав в повному обсязі, - саме тому провадження так швидко закінчили, а вирок буде оголошено вже через 2 тижні. За даними матеріалів справи сума неправомірної вигоди становить 7 100 гривень за підробку 6 ветпаспортів на тварин. Після вручення підозри чоловіку суд в якості міри запобіжного заходу обрав особисте зобов'язання, що є найбільш м’яким запобіжним заходом згідно українського КПК.

Оскільки ветеринар раніше не судимий та визнав вину, то скоріш за все покарання не буде жорстоким і чоловік відбудеться штрафом. За ст. 366 максимальний штраф становить 4 250 гривень, за 368-ю - від 17 000 до 25 500 гривень. На розсуд суду буде призначене покарання шляхом поглинання, або додавання. За усталеною суддівською практикою в Україні прийнято призначати остаточне покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого більш суворим.

Як повідомило наше джерело з Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини, Єгор Прокопенко продовжує працювати.

Gorod.cn.ua


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хабар, Прокопенко, ветеринар, Похилько, Слабеняк, Балінська, Держспоживслужба

Добавить в: