• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Депутатка Марина Рейко розкритикувала ремонт туалетів в школі №5


Депутатка Марина Рейко розкритикувала ремонт туалетів в школі №5

Напередодні другої сесії Чернігівської міської ради восьмого скликання, на якій заплановано розглянути 40 питань, депутатка Марина Рейко опублікувала пост у своєму Фейсбуці про ремонт туалетів, який було зроблено в школі №5. До Рейко звернулися батьки школярів і повідомили, що у відремонтованій жіночій вбиральні немає перегородок між унітазами. На світлинах вбиральні також видно, що сушарку для рук з цієї ж вбиральні неможливо підключити до мережі, бо відсутня електрична розетка.

«Що за диваки робили цей ремонт, скільки він коштував, і хто його приймав - дуже актуальні питання. Моє перше депутатське звернення буде стосуватись школи №5 як на мене, це приниження гідності дітей», - написала депутатка.Як відомо рішенням міської ради № 46/VII- 2 від 31 жовтня 2019 року було затверджено Програму поліпшення гігієнічних умов у закладах освіти м. Чернігова на 2019-2023 роки. Зокрема в розділі №2 ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА йшлося про те, що: "питання облаштування туалету у закладі освіти – це не тільки питання санітарних норм, а і питання людської гідності. Право на приватність є базовим правом дитини. Проте, 68% шкільних туалетів міста не облаштовані окремими кабінами з дверцятами. Неможливість усамітнитись за закритими дверима призводить до стресу та негативно впливає на здоров’я учнів. Багато дітей жаліються, що соромляться ходити до шкільного туалету. Така ситуація формує надалі комплекси та психологічні розлади, відволікає дитину від освітнього процесу, провокує захворювання сечостатевої системи й шлунково – кишкового тракту". Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми становив 50 млн. гривень, її розробником значиться Управління освіти Чернігівської міської ради.

Ми звернулися до директора школи №5 Юрченко Олександра Павловича, щоб він повідомив, чи було в школі №5 реалізовано ремонти туалетів в рамках вищезгаданої програми. Як виявилось - ні. А сам Олександр Павлович дуже хоче, аби школа потрапила до цієї програми, адже даний навчальний заклад повсякчас обходить своєю увагою Управління освіти, надаючи перевагу школам з більшою кількістю учнів, що знаходяться в центральних районах міста, як то 1, 2, 3, 11, 19 та 29-та школи.

- Ці ремонти були зроблені частково за кошти батьків, а частково за кошти Управління освіти, коли ще при владі був мер Соколов, а Управлінням керував Володимир Купріяненко (приблизно в 2012-13-му році). І ви прекрасно знаєте, які тоді були об’єми фінансування, ми кожній копійчині були раді. На першому поверсі, де навчаються учні молодшої школи в нас перегородки є, також вони є в чоловічому туалеті на 3-му поверсі, хоча там приміщення потребує ремонту і теж ті перегородки - за кошти батьків встановлені. На 2-му поверсі в жіночому і чоловічому туалеті - перегородок нема і стоять чаші Генуя.

- Найбільша наша вдача була за часів мерства Соколова, це коли школа виграла грант на утеплення і нам поставили пластикові вікна у вестибюлі, тоді всі дуже здивувалися і запитували: «Як так? Маленька 5-та школа і буде такий вартісний ремонт?» Не хочу нікого погано згадувати, але частину наших грантових коштів було направлено на ремонт 11-ї школи, тому що в Купріяненко був тоді заступник Рубан, а його дружина працювала там директоркою. А вже пізніше нам знову пощастило і ми потрапили до ще однієї програми з енергозбереження і замінили всі вікна, утеплили стіни та дах.
Ремонт вестибюлю за грантові кошти

- Не знаю, чому батьки школярів пішли скаржитись до Марини Рейко, адже вони повинні бути в курсі, що до нас поки що черга по ремонтам туалетів не дійшла, але я буду дуже вдячний, якщо за її сприяння на нас звернуть увагу і допоможуть. Мені вранці з цього приводу вже дзвонив Василь Білогура (начальник Управління освіти міськради), я йому як і вам пояснив, що кошти з батьків збирати не можна - тож чекаємо коли до нас дійде черга по програмі. Прочитав в Інтернеті що у пані Рейко чоловік - директор ТРЦ «Голлівуд», тож мабуть родина не бідна і ми б були раді будь-якій спонсорській допомозі від неї, нехай приходить, подивиться що та як, поспілкуємося. Хай в нас і нема тих перегородок, але ж гляньте на ті фото, що вона виклала - все хоч і скромненько, але ж чистенько, хоч делегацію заводь, - підсумував розмову пан Юрченко.

Від редакції. Справді, хотілося б щоб міська влада звертала увагу не тільки на ті школи де вчаться діти багатіїв та депутатів, але й на маленькі, що розташовані в приватному секторі. Вже давно відійшла у минуле школа №8, закриті були школи №10 та 23 через їх аварійність, ходили чутки про закриття й 5-ї школи, але зруйнувати та закрити - це легше всього, а ось зробити так, аби в кожному районі був достойний шкільний навчальний заклад з належними для дітей умовами - набагато складніше.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: туалети, школа, ремонт, Рейко, Білогура, Юрченко

Добавить в: