Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вовків можна, лосів — ні, а кабанів у Борзнянських лісах не стріляють, а вирощують

Вовків можна, лосів — ні, а кабанів у Борзнянських лісах не стріляють, а вирощують

Сезон полювання на копитних у мисливських угіддях Чернігівщини мав початися 24 жовтня, а на хутряних звірів — 14 листопада. А чи розпочався? Чи може в лісі теж карантин?— Розпочався, у нас в районі 7 листопада — на хутрових тварин. А на копитних відкрилось полювання 14 листопада, — уточнив Віталій Куліш, мисливствознавець державного підприємства «Борзнянське лісове господарство».

За борзнянським лісгоспом закріплена найбільша серед 11 лісгоспів області територія мисливських угідь, 107,2 тисячі гектарів. Всього 9 з 11 лісгоспів Чернігівщини займаються мисливським господарством.

— Чому так пізно почали сезон?


— Наказ і в нас з 24 жовтня. Але в лісі ще листя не опало і багато грибників. І в зв’язку з цим, щоб нікого з людей не підстрелити, відкриваємо полювання завжди двома тижнями пізніше.

Наші хутрові тварини — заєць, лисиця, енотовидна собака і вовк.

Копитні — кабан, лось, олень, козуля. Але в нас нема ліцензій на кабана, лося і оленя. Тільки на козулю. Кабанів взагалі по області мало. В 2014 році епідемія африканської чуми свиней по всій Україні нищила. Тепер популяція потроху збільшується, але слабо. Самі закупили і розводимо диких кабанів, до тридцяти голів тримаємо зараз у вольєрі, будемо випускати в ліс. Ще думаємо зайця розводити. Вже вольєри зробили.

Щоб полювати на кабана, треба щоб кількість тварин в угідді була не мінімальна по щільності на гектар, а хоча б середня. Тільки тоді держава дає ліцензії. У нас не тільки кабана, але й оленя менше. Лось взагалі в Червоній книзі.

В районі числиться 170 козуль. 15 з них в цьому сезоні відстрілюємо.

— Скільки коштує убити козулю?

— Мінімальна ціна — чотири тисячі гривень. Платиться по факту: добули — заплатили. Якщо буде задіяна більша кількість єгерів, транспорт — одна коза може і вісім тисяч коштувати. В різних мисливських господарствах по-різному. Сама ліцензія (дозвіл вполювати тварину) на козулю коштує 200 гривень.

Ліцензія на одного кабана — 600 гривень. На оленя — тисячу гривень. На ліцензію — єдина державна ціна по всій Україні.

А далі вартість забитої тварини визначає користувач (мисливське господарство). Пишеться прейскурант, завіряється юстицією:

На хутрового звіра відстрільна картка, у нас — 600 гривень сезонна. Разова, на один день — 150. Одна ціна на будь-якого з дозволених пушних звірів. Полювання в нас субота-неділя,

— Карантин вихідного дня не вводили?

— Який карантин? Це на свіжому повітрі. Навпаки, щоб не захворіти, треба більше по лісу ходити, полю, а не по магазинах.

— Багатьох вже перестріляли?

— Було одне полювання, застрелили козлика. 14 листопада. А скільки застрелили зайців, лисиць, дізнаємось у кінці полювання, коли здадуть картки. По закону, один мисливець за день може застрелити одного зайця. Лисиці, вовки, єноти — не лімітовані.

У нас в районі сезон полювання на хутрового звіра закінчується в останню неділю січня наступного року. На копитного триватиме тільки до Нового року.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №47 (1801), 19 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: полювання, мисливські угіддя, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в: