Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Боролися й одужали. Досвід менянок, які перехворіли COVID-19


Боролися й одужали. Досвід менянок, які перехворіли COVID-19

Незважаючи на те, що хвороба активно прогресує серед жителів Менщини, більшість переносить її в легкій формі та швидко одужує. Серед тих, хто здолав недугу та отримав негативний результат ПЛР-тесту, дві жінки. Вони поділилися на умовах анонімності, як це – хворіти на COVID-19.– Усе почалося з підвищення температури до 37,6. Я повідомила про це на роботі та одразу ж самоізолювалася. Пила жарознижувальні два дні та чекала, що ж далі. За два дні температура спала до 36,6, самопочуття було в нормі. Але абсолютно пропав нюх та смак, – розповідає одна з жінок. – Через тиждень після появи перших симптомів зробили ПЛР-тест. Медичний працівник у захисному костюмі приїхав додому, на подвір’ї взяв зразки матеріалів. Усе безкоштовно.

Як виявилося згодом, я контактувала з інфікованою людиноюЗа словами жінки, позитивний результат отримала через два дні. Повідомила сімейного лікаря. Той сказав пігулок не вживати, пити максимум рідини, приймати вітаміни. Кашлю, болю в горлі не було. Нюх та смак відновилися через три дні.

Минуло 10 днів – зробили ще один тест. Він, на подив хворої, виявився знову позитивним. Тому самоізоляція продовжилася. Загалом пробула вдома три тижні, аж доки не прийшов негативний результат. Каже, що, по суті, їй пощастило: перехворіла на легку форму коронавірусу.

Інша ж жінка перенесла захворювання в тяжчій формі.

– Перші три дні відчувала постійну втому, з’явилося рясне потовиділення. А вже на четвертий день стало важко дихати, зник нюх, частково – смак. Температура була не висока, але постійна, – розповідає жінка про самопочуття.

Почала лікувати як звичайну застуду: пила багато рідини, комплекс вітамінівПісля звернення до сімейної лікарки приїхала медична бригада, жінці зробили тест, що виявився позитивним. Тож разом із сім’єю перебувала на самоізоляції. Довелося зробити й комп’ютерну томографію – надокучав постійний кашель. За допомогою діагностування виявили пневмонію. Лікувала антибіотиками та вітаміном С.

За словами жінки після того, як отримала негативний результат ПЛР-тесту, пройшло вже кілька тижнів, але нюх досі не відновився. Лікарі кажуть, що для повного його повернення може знадобитися місяць чи й більше.

Як бачимо, від цієї хвороби не застрахований ніхто, і ми не знаємо, як саме організм на неї відреагує. Тож не ігноруйте рекомендацій лікарів, будьте відповідальними та свідомими людьми, аби зберегти здоров’я – своє та рідних – у безпеці.

Лілія Сьомка, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Менщина, побороти недугу, COVID-19

Добавить в:


ЦентрКомплект