Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Нестача анестезіологів: що буде з лікарнями, які не зуміли найняти в штат необхідних фахівців

Нестача анестезіологів: що буде з лікарнями, які не зуміли найняти в штат необхідних фахівців

В Україні критично бракує анестезіологів. Лікарні приманюють їх квартирами, підвищеними зарплатами – не допомагає. Національна служба здоров’я розіслала 90 попереджень медзакладам про призупинення фінансування. І головне через те, що за 7 місяців – від старту реформи, не зуміли найняти в штат потрібної кількості фахівців. Що буде з тими лікарнями, дивіться у сюжеті.Віктор Кульчицький, директор Отинійської районної лікарні:
«Один анестезіолог на 28 тисяч населення».

Він втратив єдиного анестезіолога і тепер під загрозою робота усієї районної лікарні на Прикарпатті. Її керівник вступив у двобій за фахівця зі швидкою, - і програв. Фінанси були нерівні.

Віктор Кульчицький, директор Отинійської районної лікарні:
«2 тисячі гривень – на півставки. Він працював у нас, потім перейшов на «швидку», тому що там матеріальна зацікавленість в кілька разів вища».

Через втрату спеціаліста вже довелося зачинити хірургію. І всіх, кого треба оперувати, везуть до Коломиї чи до Івана-Франківська за 30 км..

Віктор Кульчицький, директор Отинійської районної лікарні: «Ми написали гарантійний лист, що ми до 1 жовтня залучимо двох анестезіологів. А тепер ми ці вимоги виконати не можемо».

Така вимога Національної служби здоров’я. Якщо людина лежить в лікарні, у будь-якому відділенні, то у цілодобовому доступі має бути анестезіолог. Він же в Україні і реаніматолог.

Андрій Віленський, в.о. голови Національної служби здоров’я: «Йде питання стосовно надання інтенсивної допомоги. Наприклад, інтубація, підключення до апарату ШВЛ, або швидке лікування післяопераційних ускладнень, і на інші такі ситуації повинен бути лікар, який спроможний це зробити».

Віктор Кульчицький, директор Отинійської районної лікарні: «Шукали. Ми навіть були знайшли. У мене є тут резюме».


В Отинії пробували заманити молоду лікарку після інтернатури. Навіть встигли обладнати палату інтенсивної терапії для неї, а вона передумала.

Віктор Кульчицький, директор Отинійської районної лікарні: «А ми їй могли запропонувати 4 тисячі гривень на руки. А вона каже, за 4 тисячі доїжджати я просто не можу. Я вийшов до колективу з такою пропозицією, може й 15 ми зможемо встановити. Але колектив за це не проголосував».

У Ніжинському пологовому будинку, одному з двох на Чернігівщині, теж шукають анестезіолога, аби відповідати новим вимогам з наступного року.

Валерій Якуба, головний лікар Ніжинського пологового будинку: «Я, як керівник, через сесію протяг рішення, щоб забезпечити анестезіолога квартирою. Тобто, якщо в 2021 році приїде людина, то вона отримає квартиру».

Анестезіологів у лікарні зараз 3. Нещодавно найняли пенсіонера і молодого лікаря після інтернатури. Завідувачем поставили досвідченого анестезіолога, який тут працює вже понад 20 років. Три роки життя на телефоні, бо в будь-який момент можуть викликати. Вихідні – без можливості поїхати з міста. Доки сам собі не виховав підмогу – 2 роки вчив інтерна.

Перший повноцінний робочий день учня – наставник пішов у відпустку.

Віталій Бережок, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії: «Я сказав, не хвилюйся, я далеко нікуди не буду від’їжджати, буду дома. Але він повністю справився. За той місяць ні разу не викликали – це для мене був такий кайф, я був повністю відданий своїй сім’ї».

У такому складі 3 анестезіологи пологового справляються. Але якби був 4, то медзаклад міг би отримати фінансування на породіль із «ковідом». Для них все одно довелося облаштувати окреме відділення.

Новому анестезіологу обіцяють квартиру. Але охочих працювати в добре обладнаному поголовному будинку Ніжина, досі нема. Місце вакантне до січня.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: анестезіолог, вакансія, Валерій Якуба, Ніжинський пологовий будинок, Віталій Бережок, «1+1», «ТСН»

Добавить в: