• Брухт ДальнобойСервис


Образ із минулого

Чернігів, Катерининська церква. Мало хто знає, що більше 100 років тому на цьому місці праворуч від храму була прибудована Покровська церква. Аби показати містянам та туристам пам’ятки, яких вже немає в обласному центрі, реалізується проєкт «Силуети на склі, або Чернігів, який не зберігся».Перший скляний стенд, на якому зображена якраз таки, вище згадана, Покровська церква, з’явився днями за ініціативи Управління культури і туризму міської ради на Алеї Героїв.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «На склі ми намалювали Покровську церкву, яка була під час Другої світової війни зруйнована. І в 1946 році її взагалі повністю знесли. А це наша історія. Дуже багато історичних об’єктів, які мали абсолютно інший вигляд, інші пристройки, і виглядали по-іншому, тому завдяки цьому проєкту ми хотіли, щоб ми відкрили багато об’єктів для містян і гостей міста по-новому, щоби ми відчули подих нашого історичного міста Чернігова».

Виконаний стенд з антивандального скла, вмонтований у міцну металеву конструкцію. Встановили його зі спеціальним кутом, де силует Катерининської церкви співпадає з малюнком на склі. В результаті чого, можна побачити якою саме була Покровська церква у той час.


Версія є тестовою. Встановили її за кошти мецената. Стоятиме тут вона до весни. За цей час її мають доопрацювати, каже Олександр Шевчук.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Локація для нас дуже важлива. За це час, ми побачимо всі плюси і мінуси, щоб надалі, коли будемо встановлювати інші локації, вони мали певну форму і певну категорію одного типу. Там має бути інформація, там має бути QR-код, щоб людина, яка підійте, мала змогу прочитати, що це і про що це. Там навіть має бути інструкція, яким чином подивитись і зв’язати віртуальний об’єкт з об’єктом, який стоїть попереду. Тому перед нами стоїть задача зробити максимальну уніфікацію, задля того, щоб всі об’єкти були по місту однаковими і щоб була однакова процедура розуміння і реалізації історії на склі».

За словами Олександра Шевчука, такі силуети – родзинка Чернігова. Адже у жодному місті України таких скляних стендів немає.

У планах на 2021 рік створити якомога більше таких силуетів і розмістити їх біля різних маловідомих історичних об’єктів. Наразі вже напрацьовано 9 макетів, автором яких є чернігівський історик Олександр Бондар. Бюджетні кошти на цей проєкт у цьому році не закладалися. Тож Управління культури і туризму активно подає заявки для залучення грантів.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: історія, силуети на склі, Покровська церква, Олександр Шевчук, Катерининська церква, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект