Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Готують мечі — саджатимуть дерева


Готують мечі — саджатимуть дерева

17 жовтня «Остерський військовий лісгосп» висадить майже 11 тисяч дерев на двох гектарах біля села Лошакова Гута на Козелеччині. Саджатимуть сосну і березу.— На визначеній ділянці підготували плугом ПКЛ-70 (так званим лісовим плугом) борозни, — розповідає Олег Кулініч, головний лісничий Остерського військового лісгоспу. — Посадку проводитимемо у дно борозен мечем Колесова. Спеціальним інструментом. Ділянка на місці зрубу, там коріння, тож лопатою, якби й хотів, не так-то просто й копнути.

— Коли можна буде пиляти?


— Вік технічної стиглості деревини для сосни звичайної 81 рік.

— Сосні загрожує шкідник короїд. Рижіють, сохнуть. Можливо, у вас стійка порода?


— В Україні ще такої породи не існує. У нас піски, — продовжує. — У пісках не кожна порода почувається вільно. Сосна — невибаглива, може зростати у піщаному грунті. Пристосовується. А для дуба, наприклад, потрібна земля більш родюча.

Посадимо 80 відсотків сосни і 20 відсотків берези. Береза теж не сильно хоче у піску рости.

Допомагатимуть нам 17 жовтня шкільне лісництво, вчителі з деснянської гімназії, активісти. Усього чоловік 30. Біля шести тисяч саджанців на гектар — це не така й велика цифра.

Посадка відбудеться у рамках Всеукраїнської акції «1000000 дерев за 24 години».

На Чернігівщині, крім «Остерського військового лісгоспу», у ній візьмуть участь Борзнянський, Городнянський, Добрянський, Корюківський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Прилуцький, Холминський, Чернігівський лісгоспи, повідомляє Чернігівське обласне управління лісового і мисливського господарства. Посадять майже 134 тисячі дерев на більш ніж 23 гектарах.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №42 (1796), 15 жовтня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: садити дерева, сосна, береза, Олег Кулініч, Остерський військовий лісгосп, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект