«Готель для комах»

Комаха-крихітка, а користь велика! Це усвідомили вже понад півстоліття тому лісівники і садівники Англії, розпочавши встановлювати для комах спеціальні будиночки. Згодом ця ідея поширилася на весь континент, а нині стала справжнім трендом. Розміщують ці будиночки в садах і лісах для приваблення корисних комах, задля підвищення ентомологічного бюрізноманіття, інформує Державне підприємство «Семенівське лісове господарство».Вихованці Семенівського учнівського лісництва та школярі Семенівської ЗСО №1 за сприяння лісгоспу вже виготовили декілька «готелів для комах». Готові будиночки розмістили в саду навчального закладу та в дендропарку лісгоспу, де ростуть різновидові дерева та чагарники.

«Готель для комах» - це прихисток для зимування сотень корисних істот: сонечка, золотоочки, наїзника, мухи - дзюрчалки, жужелиці, осмій, бджіл та інших комах.

Члени учнівського лісництва збагнули, що для приваблення різних видів комах варто врахувати певні особливості. Для бджіл головне - дірочки в каменях і порожнини, аби вони могли надійно влаштуватися та відкладати яйця. Осмій на ділянку приваблюють солом’яні дахи, болотний очерет та інші трубчасті порожнисті стебла, в яких ті створюють собі гнізда. Сонечок може привабити прихисток з будь-якого матеріалу, обприсканого цукровим сиропом. А златоочки обожнюють шишки та сухі стебла. Поблизу «готелю» варто також облаштувати і квіткові клумби.

«Деснянка» №41 (828) від 15 жовтня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лісництво, комахи, Семенівське_лісове_господарство, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект