Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Начальника, заступника та керівника дізнання Новгород-Сіверського відділу поліції звільнили за порушення службової дисципліни


Начальника, заступника та керівника дізнання Новгород-Сіверського відділу поліції звільнили за порушення службової дисципліни

39-річного підполковника Андрія Петренка, начальника Новгород-Сіверського відділу поліції, його заступника 36-річного майора Віталія Сузіка та 36-річного Олександра Олексієнка, майора, керівника сектора дізнання, за лічені години звільнили з посад і з органів МВС за порушення службової дисципліни. Забрали у них службові посвідчення, спеціальні жетони (нагрудні знаки). Так 4 вересня закінчився прихід майже півсотні жителів райцентру під відділ поліції. Причина — троє місцевих чоловіків заявили, що їх побили поліцейські.


4 вересня під Новгород-Сіверським районним відділом поліції


Один з них, 33-річний Олександр Голенко, розповів свою версію:

— Приїхали до мене начальник поліції і зам Сузік. Пиячили, почали вимагати 280 тисяч гривень. Я відмовився. Стали бити мене, всіх присутніх. Наділи наручники і били. Потім викликали наряд. Ті теж били. У будинку все перевернули. Дитина, десять років, перелякалася.

«Сьогодні вночі між начальником Новгород-Сіверського відділу поліції, його заступником, керівником одного з секторів та місцевими жителями виник конфлікт і зав’язалася бійка», — підтерджує пресслужба поліції.

У Новгороді-Сіверському обговорюють цю історію в деталях. Кажуть, у одного зі
співробітників відділу день народження був 2 вересня, святкували з колективом пізніше. На приватній дачі на околиці Новгорода-Сіверського. Згодом начальство на авто приїхало в центр на площу, де в цей час знаходилася інша компанія: Володимир Голенко, 25-річний Віталій Поляков та 38-річний Ростислав Курганський. Була вже десь перша година ночі. Коли обидві групи зустрілися, один з правоохоронців підійшов до Голенка і сказав, що з ним хоче поговорити поважна людина. Та розмова між поліцейським керівництвом і Голенком не пішла. Поштовхалися, заспокоїлися. Потім поліціянти сказали взяти спиртного, аби вже говорити за столом. Руслан і Віталій побігли в магазин за шампанським і коньяком. Начальник поліції сів у авто Голенка і всі рушили додому до Голенка.

Сіли у дворі, у альтанці, випивали і балакали. Під час застілля поліцейські стали висловлювати невдоволення тим, що Голенко їм не платить. І зажадали від нього негайно вісімдесят тисяч гривень, а ще двісті тисяч згодом (всього 280 тисяч гривень — десять тисяч доларів). Чому саме стільки і у Голенка? Подейкують, що він міняла.

Голенко обурився і сказав правоохоронцям, аби забиралися геть. І тут почалося: матюки, крики, бійка, хтось вистрілив (гільзу так і не знайшли).

У цей час в будинку спали дружина Голенка, десятирічний син і дворічна донечка. Поліцейські викликали собі на підмогу наряд з райвідділу. Ті приїхали і разом з начальством стали гамселити господаря і його друзів. Полякова так віддубасили, що знепритомнів. Витягли його на вулицю, де один з поліцейських продовжив бити лежачого. На Голенка вдягли наручники і надавали стусанів. Руслану дісталося найменше, він утік городами.

На крики з хати вибігли дружина Голенка і син. Один з поліцейських, аби позбутися їх, вдарив хлопчика і у нього з носа пішла кров. У дружини почалася істерика. А поліціянти стали нишпорити по будинку. Вже згодом з’ясувалося, після цього погрому зникло 400 доларів, що лежали на холодильнику. У кого просити захисту, жінка не знала, адже у хаті орудувала поліція. Зателефонувала знайомому таксисту, а той викликав серед ночі адвоката Миколу Наполова.


Адвокат примчав до будинку Голенків. Поліцейські кинулися тікати на машинах. Заскочили на бордюр, розбили бампер на одному з автомобілів. Та вже пішов сигнал у Чернігів, в Головне управління Нацполіції.

Як тільки адвокат прийшов до поліції і запитав, на яких підставах затримали Голенка і Полякова, їх тут же відпустили. Полякова забрала «швидка допомога», бо йому стало зле. Адекватної відповіді, чому обидва знаходилися у відділі, так ніхто й не дав. Тільки що Голенка нібито запросив поліцейський Правосуд, про що був зроблений запис у журналі. Навіщо і чому, ще й серед ночі, незрозуміло. Вся катавасія закінчилася аж о п’ятій ранку.

А о десятій годині 4 вересня під будівлею поліції зібралися друзі і знайомі Голенка. А з Чернігова приїхало начальство. Керівник управління кадрового забезпечення, інспекція з особового складу, внутрішня безпека, заступник начальника. Петренка і Сузіка перевірили на алкотестері на стан сп’яніння. Був вже обід, а у них ще алкоголь не вивітрився. Факт сп’яніння зафіксували.

Все знімали на відео. Приїхав і начальник главка 40-річний Володимир Нідзельський. Весь відділ дрижав від страху. Окрім Петренка, Сузіка і Олексієнка в цій історії фігурують ще вісім правоохоронців.

Близько 17.00 Нідзельський вийшов до людей і оголосив наказ про звільнення.

Стосовно решти триває службове розслідування.

— Дадуть оцінку діям кожного, хто і як мав чинити відповідно до покладених на нього обов’язків. Адже мала бути якась здравомисляча людина, яка б доповіла про ситуацію в Чернігів, — сказала 29-річна Юлія Ковтун, речниця поліції.

— Прокуратура області внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань два кримінальних провадження за ст. 365 за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу та за ст. 368 (вимагання неправомірної вигоди). Також Менська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 371 — за фактом незаконного затримання. Розслідування цих проваджень доручено територіальному управлінню ДБР (Державне бюро розслідувань), що знаходиться у Києві, — повідомила 33-річна Тетяна Похілько, прессекретар облпрокуратури.

Кажуть, що у всіх трьох звільнених є шанс через суд поновитися в поліції (але не на раніше займаних посадах). Оскільки хоч вони і написали рапорти і є наказ про їх звільнення, їх витурили до закінчення службового розслідування. Деякі начальники, які скоїли ДТП чи мали ще якісь зальоти, і досі служать. Їх перекидають з відділу до відділу на керівні посади. І не бере їх ні чумка, ні холєра.

Тимчасово виконує обов’язки керівника Новгород-Сіверського відділу 30-річний Сергій Пишко, начальник сектора кримінальної поліції.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №37 (1791), 10 вересня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Голенко, поліція, Андрій Петренко, Віталій Сузік, Олександр Олексієнко, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект