Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У МОЗ анонсували появу тестів, які з одного зразка визначать - грип чи COVID-19 у хворого


У МОЗ анонсували появу тестів, які з одного зразка визначать - грип чи COVID-19 у хворого

МОЗ очікує на створення тесту, який буде визначати різні види вірусів


Віктор Ляшко

Міністерство охорони здоров'я направило вченим замовлення на розробку тест-систем, які визначатимуть з одного зразка, на що хворіє пацієнт: на грип, парагрип чи коронавірус COVID-19. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив в ефірі одного з телеканалів, повідомляє "РБК-Україна".

За словами Ляшка, наразі МОЗ тісно співпрацює з Інститутом молекулярної біології щодо цього питання.

"Ми з ними сиділи за круглим столом і дійшли до того рішення, що сьогодні тест-систем, які діагностують коронавірусну хворобу, величезна кількість. У той же час нам потрібно готуватися до сезону, коли до COVID-19 приєднається грип, парагрип та інші 200 грипоподібних захворювань", - пояснив головний санітарний лікар України.

Зазначається, що вчені пообіцяли створити тест-систему, яка буде визначати різні види вірусів.

"Наші академіки сказали, що вони зроблять тест-систему, яка дозволить нам з одного зразка виявляти чітко - це буде на 5-6 плашок панелей і чітко буде показувати - чи це грип, парагрип чи коронавірусна хвороба", - додав Ляшко.

Водночас він наголосив, що наразі вчені, які могли б виготовити систему, вже отримали відповідне замовлення від МОЗ.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Ляшко заявляв, що в Україні зросли потужності як приватних, так і державних лабораторій, що дозволяє проводити до 130 тисяч тестів на COVID-19 за тиждень.

Джерело: Zik.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: МОЗ, тест-система, грип, COVID-19, Віктор Ляшко

Добавить в:


ЦентрКомплект