Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Літня спека вирішила повернутися до нас?


Літня спека вирішила повернутися до нас?

Не сумуйте! Хоча минулий тиждень на багатьох вже і навіяв осінній настрій, але літо вирішило знову повернутися на свої позиції. Синоптики твердять, що після низьких (особливо – вночі) температур тиждень, що розпочався порадує нас справжньою спекою. Та про це – пізніше. Зараз же згадаємо дні минулі. Як повідомили в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, 14-16 серпня на погоду області впливав малорухомий антициклон з Білорусі, вночі з 16 на 17 серпня – поле підвищеного тиску, тому спостерігалась суха й тепла погода. Вітер у ці дні переважав північний та північно-східний 5-11 м/с. Температура повітря вдень була 20-27º тепла, вночі 15 серпня 4-6º, 16 серпня 7-10º тепла.То коли ж чекати спеку? Метеорологи прогнозують наступне.

18 серпня по Чернігівській області. Мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер дутиме змінних напрямків 3-8 м/с. Температура: вночі 11-16º, вдень 25-30º тепла. По Чернігову також буде мінлива хмарність (без істотних опадів), вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура: вночі 12-14º, вдень 28-30º тепла.

На 19 та 20 серпня прогнозується мінлива хмарність, без істотних опадів, лише вдень 20 серпня місцями пройде короткочасний дощ, гримітиме гроза. Вітер дутиме змінних напрямків 3-8 м/с. Температура: вночі 12-17º, вдень 27-32º тепла.

21 серпня місцями очікується короткочасний дощ, гроза. Температура: вночі 12-16º, вдень 22-27º тепла.

22 серпня очікується погода без опадів. Температура: вночі 12-16º, вдень 22-27º тепла.

Ось таким нам напрогнозували календар погоди. А що там у календарі народному?

17 серпня відзначається день пам'яті святої преподобної Євдокії (Явдохи). Часто бувало так, що дощі цього дня йшли серед білого дня, без блискавок і грому. По цьому дню ще судили й про майбутній листопад: "Яка Явдоха – таким і листопад буде" - казали. Примічали: якщо день був погожим і ясним, то й листопад буде погожим, а якщо похмуро та йде дощ – бути йому сірим і туманним.


18 серпня вшановується пам'ять святого Євстигнія. У минулі часи на Євстигнія їли сиру цибулю з хлібом, сіллю і квасом. Вважалося, що таким чином люди набиралися здоров'я на зиму. Також у кімнатах розвішували цілі цибулинні зв'язки – саме таким чином очищували повітря в будівлях. У давнину по цьому дню визначали погоду на грудень. «Який Євстигній – такий і грудень» - казали.

19 серпня відзначається свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Ще в давнину помітили, що зі Спасу «погода преображається». Саме цього дня вона, до речі, дуже точно вказувала на майбутню осінь: якщо день був сухим, то й осінь сухою буде, мокрий – мокрої осені чекали. А ще й таке примітили: якщо день був ясним, то очікувалася сувора зима.

20 серпня вшановується пам'ять святого Марина-воїна, преподобного Пимена Печерського. У народі існувала така приказка відносно цього дня: «Прийшли Пимени-Марини – не шукай вже у лісі малини!». З цього дня зазвичай закінчувалися літні грози і починався листопад у беріз. В давнину помітили: якщо у цей день лелеки готуються до відльоту, то осінь буде холодною.

21 серпня вшановується пам'ять святителя Мирона, єпископа Критського, якого у народі називали Мироном-Вітрогоном. Про день цього святого колись так говорили: «Мирон-Вітрогон пилюку по дорозі гоне і по красному літу стогне», оскільки цього дня бувають сильні вітри. У минулі часи примічали: який Мирон – таким і січень буде. Ну, зимовими місяцями нас вже не налякаєш, а от серпню з його святами ми завжди раді:

Ну, ось і серпень: Спас медовий
Чарівно-теплий спокій свій несе,
Світанками барвистими чудовий,
Вже й грушами достиглими трясе.
Як смачно пахнуть дині соковиті,
І кавуни з середини горять!
Солодким соком яблука налиті
На яблуневих гілочках висять…


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, прогноз погоди, спека, синоптики

Добавить в:


ЦентрКомплект