Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » За зупинку – пів тисячі, за молоковоз – 200. І Михалич не образив


За зупинку – пів тисячі, за молоковоз – 200. І Михалич не образив

Художниця-самоучка Юля Воробей на Городнянщині розмальовує паркани, машини і не тільки

Автобусна зупинка у Бутівці Городнянського району не залишає байдужими ні місцевих, ні подорожніх. Розмальована з усіх боків — соняшники, мальви, щасливе подружжя, весела компанія і українське село з лелеками та церквою. Машини зупиняються, люди фотографуються біля яскравих картинок.


Юлія Воробей біля власноруч розмальованої зупинки

Розмалювала зупинку місцева жителька Юлія Воробей. Дівчина щойно закінчила чернігівський пед. І зараз шукає роботу. Вчилася за напрямком хімія та біологія. А от малюванню спеціально ніде не навчалась.

— Як була зовсім маленькою, особливої схильності не проявляла. Навіть шпалери не псувала, — жартує мама Наталія Воробей, працює кухарем у шкільній їдальні. — Талант помітили, як Юля у третьому класі була. Якось сама почала малювати. З того часу і пішло. Один час малювала портрети з фотографій. Для друзів. Наче і схоже виходило. Та останнім часом закинула.

— Чому ж пішла на хім-біо, а не на малювання? — дивуюсь.

— Тато настояв. Каже, хімія та біологія в житті знадобляться, а малювання не така практична справа, — відповідає дівчина. Її тато Андрій Воробей працює помічником лісівника.

— Загадають у школі один малюнок зробити. Вона цілий альбом намалює. Скільки їй тих альбомів купували, — долучається до розмови Раїса Примаченко, бабуся художниці.

Саме бабуся запропонувала Юлі перейти малювати від паперу до паркану. Спочатку дівчина розмалювала хвіртку. А далі — двері у сараї, ворота.

Художества побачив сусід Віктор Шевчук, якого у селі звуть Михалич. І собі попросив малюнок.

— Прийшов до мене з чашкою. Каже, хочу такий малюнок. На ньому козаки, прапор. Малювала, може, з тиждень. Фарби, якими паркани фарбують. Пензлики мають бути тоненькими. Поверхня нерівна, у дрібних сотах. Треба було чекати, щоб фарба взялася і не потекла.

Врешті своєю роботою Юля лишилась задоволена. Каже, й Михалич не образив. За малюнок гроші заплатив. Але суму називати соромиться.

Яскраві козаки сподобались не тільки господарю. Бо після їх появи до дівчини звернулись з Тупичівської ОТГ, до якої входить і Бутівка. Попросили розмалювати зупинку.

— Голова особисто подзвонила: намалюєш? А чого б і ні. Одразу погодилась, — згадує Юля. — Спочатку хотіли, щоб зупинка була у мальвах. Але. я запропонувала іншу ідею. В інтернеті знаходила малюнки. Трохи їх переробляла. Все узгоджувала з керівництвом.

Перш ніж я почала малювати, зупинку привели до ладу. Полагодили дах, відшліфували та прогрунтували стіни, щоб фарба добре лягла. Тож малювати тут було легко. Хоч роботи й немало, впоралась за тиждень. Бо працювала не одна. Допомагала подружка Марина Янченко. Вона фарбувала, щоб швидше діло йшло.

За свою роботу дівчина отримала грамоту і грошову винагороду від громади. Коли називаю суму 500 гривень, відповідає: стільки й дали.

— Як відреагували місцеві?

— Одразу почали шукати, хто з персонажів на кого схожий. Наприклад, вирішили, що оця дівчина, — Юля показує на чорняву українку з косою, — ну копія продавчині з магазину Тетяни Макаренко. Може, й так. Та я малювала з голови. То у людей така звичка порівнювати.

А місяць тому Юля розмалювала новенький колодязь біля двору бабусі. Жінка розповідає, що колодязь вже майже розвалився. Користуватись було неможливо. І хоча він громадський, лагодити його не поспішали. Тому родина вирішила відновити за свої кошти.


Той самий молоковоз

— З тиждень тому зупиняється біля двору молоковоз, — згадує баба Рая. — І у двір: хто це таку красу вам намалював? Розповіла, що це онука. Водій попросив і йому бочку прикрасити.

— Фарби у мене ще після колодязя лишились, — говорить дівчина. — Буквально за годину намалювала корову. У бочці було молоко, тож водій дуже поспішав. Сказав, що не зафарбувала, сам дофарбує. Спитав, скільки з мене. Сказала — 200 гривень. Стільки й заплатив.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №32 (1786), 6 серпня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юлія Воробей, художниця, Городнянський район, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект