Потрібні швачки

Професія швачки - постійно затребувана на ринку праці Чернігівщини, хоча розраховувати на гідний заробіток можуть лише висококваліфіковані фахівці, які мають практичний досвід, інформує Чернігівський обласний центр зайнятості.Швачки здатні зі звичайної тканини й кількох гудзиків створити модний шедевр. З-під їхніх рук і голки виходять різні тканинні вироби. Найчастіше - це одяг, але також вони виготовляють головні убори, постільну білизну, взуття, сумки, шкіргалантерейні аксесуари, чохли для меблів та автомобілів тощо. Серед переваг цієї професії - можливість пошити для себе або своєї родини будь-яку вподобану річ.

Для швачок знайдеться робота на фабриках, у невеликих приватних фірмах, ательє, ремонтних майстернях. Протягом січня-липня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалося 147 вакансій швачки із заробітною платою від 4723 до 9000 тисяч гривень. Зарплата залежить від обсягу обов’язків і розряду. За цей час служба зайнятості укомплектувала 110 таких вакансій.

 
Швачка може працювати й на себе, як ФОП, виконувати замовлення клієнтів. Безкоштовно опанувати швейну майстерність можна за сприяння служби зайнятості. Щоправда, скористатися цим шансом мають право лише безробітні. Освоїти професію служба пропонує в ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування» або Одеському. Полтавському. Рівненському. Донецькому. Харківському та Херсонському центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Термін навчання - 4 місяці.
 
Усі витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості продовжує виплачувати безробітним допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання в гуртожитку.
 
Телефон для довідок: (0462)77-90-31 (відділ організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості) або звертайтеся до найближчого центру (філії) зайнятості.

«Деснянка» №30 (817) від 30 липня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: швачки, ринок_праці, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект