Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Навчання у школах таки розпочнеться


Навчання у школах таки розпочнеться

Усіх без винятку батьків і школярів в цікавить одне питання: чи повернуть колишню систему освіти в країні? Адже на початку весни пандемія коронавірусу внесла свої глобальні корективи в організацію життя школярів і студентів. Проте у Міністерстві освіти і науки України запевняють, що новий навчальний рік для більшості учнів розпочнеться традиційно, і 1 вересня діти таки підуть до школи.Про це, перебуваючи з робочим візитом у Чернігівській області, сказав в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет. Так за його словами, щоб контролювати ситуацію із захворюваністю на Covid-19, області поділять на 4 зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону. В зеленій, жовтій та помаранчевій зонах буде дозволена змішана форма навчання. Якщо певні показники будуть свідчити про високу захворюваність на Covid-19, то такий населений пункт чи область віднесуть до червоної зони і його закриють на карантин.

Планується, що при низькому рівні захворюваності відвідування закладів освіти буде дозволено у звичайному режимі. Якщо у регіоні буде зафіксований високий рівень захворюваності, тоді освітній процес забезпечуватиметься дистанційно. У Міністерстві освіти і науки схиляються до третього, найбільш імовірного сценарію при середньому рівні захворюваності. За цього сценарію розвитку пандемії освітній процес забезпечуватиметься як дистанційно, так і в закладах освіти.


Тобто навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з цих трьох сценаріїв. Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватись навчання, визначатимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

«Сьогодні дуже різна захворюваність по території України, тому не має сенсу припиняти освітній процес на території всієї держави, – сказав Сергій Шкарлет. – Наразі спільно з МОЗ ми здійснюємо моніторинг епідеміологічної ситуації у кожному регіоні та розробляємо можливі сценарії. Найближчим часом будуть впроваджені відповідні алгоритми, про що МОН надасть докладні роз'яснення. Також не виключено, що навчальний процес може відбуватись у змішаній формі».

За словами Сергія Шкарлета, дистанційне навчання неприйнятне для учнів початкової школи. Вони будуть навчатися у звичній формі з дотримання протиепідемічних заходів. Остаточний перелік протиепідемічних заходів та методичні рекомендації організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину надішлють у школи на наступному тижні, щойно Кабмін видасть відповідну постанову.

Марія Пучинець, «Чернігвщина» №30 (795) от 23 липня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: освіта, школи, навчання, першовересень, Шкарлет, Пучинець, Чернігвщина

Добавить в:


ЦентрКомплект