• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Як довго бодатися, відкотять назад. До чотирьох районів»


«Як довго бодатися, відкотять назад. До чотирьох районів»

Мена чи Корюківка? Де буде центр району? Вже котрий тиждень північ області лихоманить. Нагадаємо, у зв’язку з реформою децентралізації в області визначили чотири райони з центрами у Чернігові, Ніжині, Прилуках та Новгороді-Сіверському. На Менщині та Корюківщині почали мітингувати та збирати підписи. І тоді у Києві сказали «ок». Буде вам п’ятий район. Менський. А тоді чомусь передумали — Корюківський.— Все ще може змінитись, — упевнений Геннадій Примаков, голова Менської громади. — Адже два роки працювали експерти. До того ж не безкоштовно, і не за мінімальну зарплатню. Ці люди прийшли до висновку що Мена безумовно має стати центром у першу чергу. Виходить, держава витратила кошти на фахівців, до того ж не тільки з України, а й іноземних, дарма?

На засіданні комітету у Києві шість з десяти людей голосують за Мену. І як таке може бути, щоб врешті зупинились на Корюківці?

Я не знаю, хто впливав на ці процеси, хто кого лякав чи умовляв.

— Корюківка звучала і минулого року. І був відповідний законопроект. 16 квітня обласна державна адміністрація подавала Корюківку, — пояснює Ратая Ахмедов, голова Корюківської громади. — Є методика визначення центру району. У ній два параметри: кількість населення і наявність доріг з твердим покриттям.

Підхід до Чернігівщини винятковий. Адже замість чотирьох спочатку запропонованих районів комітет пішов на компроміс і створив п’ятий. Бо площа Північного району виходила більшою за площу Чернівецької області.

— Коли ж буде остаточне рішення?

— Сесія має закінчитися 17 липня. Далі Верховна Рада йде на канікули. І відновлює роботу у перший вівторок вересня.

Якщо до 17 липня питання не врегулюють, то почнеться хаос. Тому що на вибори підуть районні ради, у яких немає ні повноважень, ні ресурсів на своє утримання.

І оце наше бодання може призвести до того, що Кабмін прийме рішення лишити чотири райони. Так уже сталося у Харківській області. Було чотири райони, дозволили зробити сім чи вісім. А після сперечань лишили початковий варіант.

— А що думають на Коропщині? З Коропа далеко і до Корюківки, і до Новгорода, і до Мени.


— Ми більш приспособлені до Мени, — розповідає Віктор Журавель, голова Коропської громади. — До Мени йдуть більше 20 маршрутів, дорога нормальна.

Вирішили організувати збір підписів, щоб дізнатись думку людей. Голосували у магазинах, в інтернеті. Буквально за добу зібрали 5783 підписи, з яких всього вісім — за Новгород-Сіверський, решта — за Мену. Написали звернення до нардепа Максима Зуєва. Але він підтримав Корюківку. Якщо обирати між Новгородом і Корюківкою, нам до обох райцентрів близько ста кілометрів. До Мени 70.

Днями знову мали розмову з Максимом Зуєвим. Пояснив, що це буде формальний район. Функціонал буде тільки державного управління. Тому знову написали звернення, щоб отримати роз’яснення щодо функціоналу. Що воно таке? Які повноваження матиме район?

Як вирішить Верховна Рада, побачимо. Але хотілось, щоб все ж врахували думку усієї Півночі.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №28 (1782), 9 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: децентралізація, Північні райони, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: