Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Тричі покараний, бо ганяв п'яний на «БМВ»


Тричі покараний, бо ганяв п'яний на «БМВ»

На другий день Різдва 44-річний Олексій Любенко з села Єрків Козелецького району ганяв п’яний на автомобілі «БМВ». У селі Гарбузик зніс паркан, розбив погріб. Машина зупинилася, коли перевернулася догори колесами у дворі 75-річної Марії Крищенко. Після такого кульбіту на водієві не було і подряпини, а власниці двору він, як виліз з авто, сказав: «Бабушка, мовчи». Хоча Марія Пимонівна дивом уникла загибелі.Замість того, аби перепросити стареньку, визнати провину, Любенко став пропонувати поліцейським хабар. Спочатку 200 доларів, потім 400, а в подальшому — триста баксів. На той час Любенку загрожував штраф за нетверезе водіння 10200 гривень. Нагрудні відеокамери правоохоронців все знімали. На хабар патрульні не спокусилися, а заявили про пропозицію водієм неправомірної вигоди.

Козелецькі поліцейські відкрили кримінальну справу за статтею 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Доказів було достатньо, тому Любенко перед судом пішов на угоду з прокурором про визнання вини. За пропозицію хабара — штраф 8500 гривень.

За керування у п’яному вигляді патрульні склали адміністративний протокол. У присутності двох свідків, коли Любенко дихнув в алкотестер «Драгер», той показав 1,5 проміле (допустима норма 0,2). За водіння в нетверезому стані суд присудив йому штраф 10 тисяч 200 гривень і на рік позбавив прав. Також зобов’язав сплатити державі 420 гривень судового збору. Та патрульні склали ще один протокол, про адміністративне правопорушення за статтею 124 (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд чи іншого майна).

«...Не вибрав безпечної швидкості руху, виїхав за межі проїзної частини, здійснив наїзд на металевий паркан. Внаслідок ДТП завдано матеріальні збитки», — сказано у постанові Козелецького районного суду. Судове рішення — штраф 340 гривень і сплатити державі 420 гривень судового збору.

До речі, «БМВ» на литовській реєстрації. Це так, до слова. Дехто думає, якщо їздити на «євроблясі», то не притягнуть до відповідальності, бо складно довести, хто власник, хто за кермом. Так, є нюанси, але в цьому випадку правоохоронці застали «на гарячому».

Пенсіонерці Любенко обіцяв компенсувати збитки за знесений паркан, покоцані ворота і потрісканий погріб.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1781), 2 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олексій Любенко, суд, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект