У Ковпиті був «шиферний» дощ

— Природа в День Конституції 28 червня «подарувала» нашому селу лихо, — бідкається 29-річний Василь Кислий з села Ковпита Чернігівського району. — Почалося десь о третій годині дня з того, що била блискавиця, влучала в дерева. Потім линув дощ з невеликим градом, і занявся буревій. Дерева трощило, валило, піднімало в повітря. Великі гілки залітали на дроти стовпів електропередач. Коли я виглянув у вікно, йшов «шиферний» дощ. З нашого сараю зірвало п’ятнадцять листів, шматки покрівлі падали у двір і на вулицю.


Дерево на дротах

Хвилин двадцять ураган шматував електродроти, дахи будинків, хлівів, навісів, валив паркани. Зернові полягли, городину притисло до землі. Село лишилося без електропостачання.

Я кинув клич по селу і в інтернеті, аби гуртувалися всі, кому потрібна допомога, і ті хто може допомогти, добровольці. Якщо люди придбають
будівельні матеріали. Ми готові привезти безкоштовно.

— Ви — це хто?


— Яз другом і братом. У товариша є машина-евакуатор. Маємо вантажний транспорт.

За даними департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації, у Ковпиті на двадцяти будівлях були пошкоджені дахи, з них чотирнадцять на хатах. Знесло частину покрівель на школі та клубі.

* * *

Також 28 червня через пошкодження вітром дротів без електропостачання залишилися мешканці 61 населеного пункту у семи районах області. Найбільше сіл у Чернігівському — 28 та Прилуцькому—13.

У Бобровиці по вулиці Лукашівська розряд блискавки вдарив у господарчу будівлю. Вогонь пошкодив дах та перекриття.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1781), 2 липня 2020 року. Фото з архіву Василя Кислого

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Ковпита, негода, наслідки, Василь Кислий, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект