Home net

«Всі дороги ведуть до... Мени»

Не без гордості говорить Геннадій Примаков, менський міський голова. Адже Мені таки вдалося добитися, щоб розглядали як претендента на центр району. До Менського району мають увійти Мена, Корюківка, Сосниця, Сновськ і зараз питання вирішується по Холмах Корюківського району.



Нагадаємо, вже більше двох тижнів північ області лихоманить, яке ж місто стане центром Північного району. Попередньо в оприлюдненому плані поділу Чернігівщини Мену і Корюківку включили до Новгорода-Сіверського. Хоча боротьбу за першість вели саме ці два райцентри. І понеслось. В обох районах почали активно збирати підписи за підтримку свого. їздили до Києва. Вели перемовини з нардепами.

Як результат — на півночі обіцяють два райони: Новгород-Сіверський і Менський.

— Вчора (у понеділок, 22 червня) на комітеті у Києві були всі три голови: новгородський, менський та корюківський, — розповідає Геннадій Примаков. — Був заступник міністра інфраструктури В’ячеслав Негода, народні депутати Олександр Сова (родом з Мени), Максим Зуєв (мажоритарний від 207 корюківського округу). І прийшли до спільної думки, що за доступністю, за інфраструктурою Мена вийшла на перше місце.

У нас знаходяться міжрайонна фіскальна служба, поліція, суд, держпродспоживслужба. Загалом вісім структур. Тому всі їздять до Мени.

— Рішення ще не остаточне. Мають проголосувати депутати ВР. Чи не боїтесь, що навіть після всіх перемовин центром зроблять Корюківку?

— Боятися жити, з хати не виходити. Ми тільки оглядаємося.

— В останні тижні Мена схаменулась. Чому ж мовчали раніше?

— Були прописані чіткі правила гри. Говорили про те, що буде два райони. Тому й розраховували, що ними стануть Мена і Корюківка. Дискусії щодо районування точаться вже більше року. З власних джерел знали, що Мена точно буде у плані. Окрім доступності, є ще й фактор безпеки. У нас знаходиться запасний командний пункт області зі спецзв’язком, батальйон територіальної оборони, обласні склади громадянської оборони.

А ще є залізна дорога, траса державного значення, річка. Північні райони, які їдуть у Корюківку, не можуть оминути Мени. Іншого шляху немає.

Бахмач: перевага — громаді

Збирають підписи за утворення власного району і на Бахмаччині. Чи бути й шостому, Бахмацькому?

— У нас всі процеси відбуваються на більш декларативному рівні, — пояснює Павло Шимко, бахмацький міський голова. — Адже особисто я підтримую європейську модель територіального устрою. Коли у якості базового рівня йде громада. Це й так невеличкий район з усіма повноваженнями, як делегованими, так і власними. А далі, як, наприклад, у Польщі йде процес урбанізації. Коли більш слабкі громади об’єднуються навколо потужних.

А райони — це бутафорія. Вони повинні передати майно в повіти, округи, як проміжну ланку. Ті в свою чергу передадуть у громади. А державна власність лишиться державі.

Прикро, що на загал не винесли методику стосовно нових районів, які повноваження, функції і так далі, А вже потім ми пристанемо на пропозицію.

Боротьбу на півночі розцінюю як піар-акцію, загравання з виборцями.

А взагалі вважаю, що оголошення плану нових районів — це відволікання уваги від головного — від того, що гальмується реформа децентралізації, — переконаний Павло Миколайович. — Не потрібно видумувати український велосипед, якщо маємо приклад сусідньої Польщі. Нас туди навіть на навчання возили. Не дарма ж.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №26 (1780), 25 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мена, центр району, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект