Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Чернігові почала роботу перша освітня станція сортування сміття


Home net

У Чернігові почала роботу перша освітня станція сортування сміття

Сьогодні, 27 червня, о 12:00 у Чернігові почала працювати перша освітня станція сортування сміття. За годину роботи здати вторсировину прийшли понад 30 чернігівців.На відкритті був присутнім надзвичайний та повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. Нагадаємо, станцію сортування створило ГО «Еко Місто» за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні та у партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.

“Ми з організацією «Еко Місто» співпрацюємо вдруге. Так як минулого року наш досвід був позитивним, ми з радістю погодилися підтримати їх знову. Цього разу мова про екологію, про кількість твердих побутових відходів. Такі проблеми гостро стоять в усіх країнах світу. Звичайно, масштаби таких проєктів невеликі, але в деяких містах вони в змозі покращити ситуацію. Я впевнений, що зміни починаються з маленьких кроків”, - сказав посол Чеської республіки Радек Матула.

“Це саме той випадок, коли ми маємо активну молодь, підтримку влади та європейських партнерів, і в результаті маємо чудовий проєкт, надзвичайно важливий для екологічної освіти молодого покоління”, - сказав заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван.

Станція сортування розташована у внутрішньому дворику Чернігівського обласного молодіжного центру (колишній кінотеатр «Щорса»), у приміщенні, яке раніше використовували як склад.

За словами керівника ГО «Еко Місто» Сергія Безбородька, протягом місяця станція працюватиме у тестовому режимі - на вихідних з 11:00 до 17:00. Якщо вона користуватиметься популярністю, кількість робочих днів надалі можуть збільшити. На ній працюватимуть волонтери, які допомагатимуть розподілити фракції до потрібних контейнерів.

Пункт прийматиме понад 20 видів вторинної сировини. Окрім звичних усім макулатури, скла та пластику тут можна буде здати такі види фракцій, як Tetra Pak та одноразовий паперовий посуд, целофан, кур'єрські пакети, плівку з бульбашками та пакети з-під молочної продукції. Ці види вторинної сировини не приймає жоден пункт міста. Вторсировину можна буде здати безкоштовно, далі її відправлятимуть на переробку до підприємств Чернігова та Києва.

Відкриття сортувальної станції - це частина масштабнішого проєкту під назвою «Supersorters». Інша його складова – освітня, каже Сергій Безбородько: “До початку навчального року в 11 школах міста ми встановимо пункти роздільного збору відходів з трьох контейнерів: для макулатури, ПЕТ-тари та алюмінієвих бляшанок. Спочатку планувалося, що такі станції на конкурсних умовах отримають 5 навчальних закладів Чернігова. Однак через карантин деякі з запланованих заходів вирішили не проводити. На вивільнені кошти пункти сортування закуплять усім, хто подавав заявки на відбір. Це школи № 2, 3, 5, 6, 9, 16, 19, 20, 30, 31, 36”.

Пізніше громадська організація проведе навчання «екоменторів». Це вчителі та учні з різних шкіл міста, які після підготовки проводитимуть позакласні години в своїх навчальних закладах на тему сортування.

Громадська організація «Еко Місто Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сортування сміття, «Еко Місто», Сергій Безбородько

Добавить в:


ЦентрКомплект