• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Менській ОТГ відкрили дитсадки. Як дбають про безпеку дітей


У Менській ОТГ відкрили дитсадки. Як дбають про безпеку дітей

Від 5 червня відновили роботу дошкільні заклади Менської об’єднаної територіальної громади. Із обмеженнями, посиленим ретельним прибиранням та іншими карантинними вимогами. Натомість садочки району планують відкривати пізніше – через несприятливу ситуацію з коронавірусом на Чернігівщині.В особливому режимі

– У п’ятницю запрацювали усі 14 дитсадків, котрі діють на території Менської об’єднаної територіальної громади, – повідомив міський голова Геннадій Примаков. – Попередньо провели чималу організаційну роботу, відбулася не одна нарада, намагалися врахувати всі нюанси в роботі закладів.

Як запевнив Геннадій Примаков, усі садочки отримали необхідні миючо-дезинфекційні засоби, працівники пройшли детальний інструктаж, як працювати з дітьми у нинішніх реаліях. Адже небезпека інфікування коронавірусом нікуди не поділася.

Директорка менського дитсадка «Сонечко» Олена Майстренко розповіла, що усі співробітники працюють за новими, спеціально розробленими графіками. І обов’язків у них суттєво побільшало. Головне – безпека малюків.

Батькам заходити не можна

Увесь персонал дитсадка – у марлевих масках, їх достатньо, міняють кожні три години. Прибирання – кожні дві години, в усіх приміщеннях. Протирають спеціальними безпечними для дітей розчинами усі поверхні, шухляди, тумбочки, столики, навіть поручні на ігровому майданчику.

Тверде мило замінили на рідке, тканинні рушники – на одноразові паперові. Хоча їх потрібно дуже багато, враховуючи, скільки разів малюк миє ручки протягом дня – після прогулянки, туалету, перед їжею тощо. В садочку після ремонту встановили спеціальні прилади для постійного провітрювання – безпечні, які не створюють протягів. Закупили безконтактні термометри, вологі серветки.

У «Дитячій академії» вихованцям вимірюють температуру кожні чотири години– Батькам на територію садка заходити не можна, – зауважує Олена Майстренко. – Дитину ми приймаємо лише після вимірювання температури і обробки рук. Головна вимога – малюк має бути здоровим. Для допуску його до садка також необхідна довідка від лікаря. Ми розробили спеціальні анкети, щоб знати, чи не була останнім часом дитина у контакті з хворими або на небезпечній з точки зору карантинних вимог території.

За словами директорки, температуру дітлахам медсестра вимірює кожні чотири години. Іграшки видають вихованцям лише ті, котрі можна помити (пластмасові, гумові). Тож папір, картон, пазли, олівці, пластилін поки що прибрали. Також дотримуються вимог при виході дітей на вулицю – щоб не було скупчення.

Про роботу менського дитсадка «Дитяча академія» Сусідам.City розповіла директорка Юлія Верик.
Готуються до відкриття


Натомість дитсадки населених пунктів Менщини, котрі не входять до складу ОТГ, відкриються пізніше. Як повідомив начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Ємець, дошкільний заклад у Березні відновить роботу 15 червня, решта ж – після 22-го.

– Наразі не зовсім здорова ситуація по захворюваності на коронавірус в області, особливо в останній тиждень, – наголосив він. – Тому є відповідне рішення обласного керівництва. З управління надходили листи-рекомендації щодо підготовки до роботи дитсадків, ми їх направили на сільські та селищну ради. Там готуються. Як тільки епідемія піде на спад – садочки відкриють.

Ірина Примак, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитсадок, Мена

Добавить в: