• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «По 20 було до карантину. Це працювало». Обіди подорожчали, але вивіска залишилась


«По 20 було до карантину. Це працювало». Обіди подорожчали, але вивіска залишилась

У Ріпках, понад трасою Київ-Нові Яриловичі стоїть білборд: «Комплексні обіди від 20 гривень. Готель». І стрідка-вказівник, щоб не заплуталися, де той готель. Траса міжнародна, веде до Гомеля, а далі до Санкт-Петербурга. Плакат розвернутий так, що його добре видно тільки тим, хто їде з боку Білорусі.


Білборд над трасою в Ріпках

Завернули і ми. Готельно-ресторанний комплекс «Дружба» виглядає досить солідно. Є плакати «У нас смачно», «Дуже смачно», оголошення про проведення поминальних обідів, банкетів та корпоративів. У животі забурчало.

— Ну що ви, який це може бути обід, щоб за 20 гривень? — здивувалася кухар, Лілія Бережна. Дівчина без ковпака та фартуха, бо кафе в карантин не працює. — У нас таких цін нема. Тут на роботі зовсім недавно, сама тільки-но цю вивіску помітила. Мабуть, зняти не встигли.


Лілія Бережна

— Тисячу разів директора просили вже прибрати той плакат. Зараз якось люди вже не заїжджають по 20 гривень обідати, а раніше було. Але черга не стояла. Може, на такій швидкості мчать, що прочитати не встигають. Коли ж її повісили? — намагається пригадати адміністратор Олена Чваркова. — Я тут дев’ять років працюю, а це пізніше з’явилося. Взагалі комплекс запустився в 1987 році. Тоді це був ще державний заклад. Тепер приватний.

— А що за 20 гривень вийде?
— уявила, що хтось же приберіг в кишені саме двадцятку, повіривши рекламі.

— Ну, гарніри по 20 гривень. Гречка, пюре, макарони. Макарони по-флотськи вже дорожче. Дві котлети — 22. А з гарніром вже 42. Хліб безкоштовно видаємо.

Суп з фрикадельками — 25. Борщ з м’ясом по-українськи — теж. Відбивна — 40 гривень. Чай чи кава — 10. Салат 20-25 гривень.

Якщо борщ, салат, гарнір і відбивна і попити щось —120-130 гривень, — підраховує Лілія.

Порахували з кухарем комплексний обід по мінімуму: суп, котлета з гарніром, салатик і чай — вийшло 86 гривень.

— З приводу комплексного обіду: буває, директор сам коригує, скільки це буде коштувати. Чула, що і з банкетами так: хочуть дешевше — будь ласка, до директора, — поправляє адміністратор.

Зараз, в карантин, взагалі нічого не готуємо, — стверджує Ліля Бережна.

А з кухні пахне їжею...

То для себе розігрівали.

Зателефонувала директору комплексу «Дружба» Дмитру Носенку.

— У нас дійсно були обіди по 20, до карантину, — завіряє Дмитро Сергійович. — Просто вивіску замінити не встигли.

Експрес-обіди для проїжджаючих: маленька тарілка супу, котлетка з пюрешкою, салатик. Такий економ-варіант, просто щоб заціпити людей. Воно працювало. Порції невеликі, щось «перехопити» з дороги. Для зовсім економних. Якщо комусь недостатньо — купував більше.

Після закінчення карантину цю традицію відновлювати не будемо, — засмутив директор. — Раніше траса була жива, багато транспорту. А якщо буде так, як зараз...

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №23 (1777), 4 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: обід, Ріпки, Київ-Нові Яриловичі, «Дружба», «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в: