Home net

Вовки і лисиці біля Шибиринівки

14 травня чоловік з кумами пас худобу. Зараз в стаді 43 корови, а сім років тому було 147. Раптом корови напружилися, злякалися. Чоловік стояв спиною до поля, обертається — троє вовків повз біжать. Добре, що не напали. Зникли в лісі, як в сторону Жукоток, — розповідає Катерина Діхтярук з села Шибиринівка Чернігівського району. — Напевно, забрели до нас з найближчих лісів, де були пожежі.— Катерино Олексіївно, собак розривають, живність крадуть?

— Ні. А ось від лисиць спасу немає. Вийдеш у магазин за хлібом, перша новина, хто знову постраждав. Люди скаржаться: «У мене квочку потягнула. У мене качечку». Немає такої вулиці в селі, де б не орудували лисиці. Взимку ще птиця була прикрита. А зараз же по волі ходять. Та й лисенята вивелися, їм корм потрібен. Ось лисиці активізувалися, а ми страждаємо.— Сезон полювання на лисиць з листопада по лютий і тільки в мисливських угіддях, в населених пунктах стріляти не можна, — пояснює 42-річний Олег Дудко, мисливствознавець УТМР в області.

— Олеже Васильовичу, що ж людям робити? Труїти рудих лиходійок, колоти вилами, ловити в капкани?

— Потрібно звертатися до місцевих органів влади, для вирішення питання про вилов.

* * *

— Чи чекати проблем зі сказом? Встигли зробити аеровакцинування диких тварин, чому тварини атакують села?


— На Чернігівщині таке вакцинування роблять кожної осені, було і в 2019, — заспокоює Надія Дерев’янко, провідний спеціаліст сектора роботи зі зверненнями громадян, взаємодії з громадськістю та ЗМІ Головного управління Держпродспоживслужби в області. — Чернігівщина — благополучна щодо сказу. Випадки захворювань — поодинокі.

— Як вона (така вакцинація) відбувається?

— Розкидають з літаків приманку з вакциною. Через місяць після проведених робіт, проводяться спецзаходи і дослідження, чи була вакцинація ефективною.

Восени 2019 року аеровакцінацію проводили з чотирьох літаків АН-2 (в народі — «кукурудзники»). Обробили 27 тисяч квадратних метрів площі.

Валентина Остерська, Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №22 (1776), 28 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вовки, Шибиринівка, лисиця, «Вісник Ч», Валентина Остерська, Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект