Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Колишній міліціонер Володимир Крошка хоче підпалити себе під Ніжинським відділом поліції
УБП


Home net

Колишній міліціонер Володимир Крошка хоче підпалити себе під Ніжинським відділом поліції

— Не подумайте нічого такого, я вже двадцять років спиртного не вживаю, на обліку ні у нарколога, ні у психіатра не перебуваю. Закони не порушую. Хочу, аби винні були покарані, — пояснює намір підпалити себе перед Ніжинським відділом поліції 44-річний Володимир Крошка. — Я 24 роки та шість місяців відслужив у міліції-поліції, ветеран МВС. Працював на різних посадах, маю звання капітан. Три роки, як вийшов на пенсію.

11 травня я прийшов під Ніжинський відділ поліції з плакатом, який сам написав. Був у масці, тримав дистанцію. Я нікого ні до чого не закликав. Це було висловлення моєї точки зору.


Володимир Крошка з плакатом

Історія почалася 29 квітня.

Того дня ніжинець 35-річний Максим Дерев’янко їхав мопедом, був тверезий, у шоломі, та «прав» не було. Його зупинили поліцейські. Склали постанову і виписали штраф 510 гривень. І правильно зробили, законно (!). Потім кажуть йому: «Поїхали у відділок, нам треба перевірити, чи не в розшуку твій мопед». Максим каже: «Перевіряйте на місці. У вас же є з собою планшет. У мене є на мопед документи». Поліцейські ні в яку. «Ну поїдемо, так поїдемо». Один з них сідає на мопед, Максим у патрульне авто. І їдуть, хоча це вже порушення закону. Адже Кодекс про адмінправопорушення визначає процедуру. Поліцейський через чергового викликає евакуатор, у присутності двох свідків має скласти акт огляду тимчасово затриманого транспортного засобу. Лише потім його відвозять на штрафмайданчик. У міськвідділі Дерев’янку скутер не повертають. Хоча так чинять у випадках, коли транспорт перешкоджає дорожньому руху, скоїв ДТП з потерпілими, або перебуває в угоні чи розшуку (наприклад, власник боржник по сплаті аліментів).

Наступного дня Дерев’яненко заплатив штраф, і з квитанцією приходить до поліції. Показує квитанцію, паспорт талон на скутер. А йому кажуть: «Давай тисячу гривень, і забирай». Він їм: «У мене є лише 300 гривень, візьміть собі на бензин. Немає у мене більше».

— Уже давно Ніжином чутки ходять, що у місцевій поліції за повернення транспорту беруть готівкою, тисячу. А якщо машина на єврономерах, просять 400-500 доларів. Якщо відмовляються водії платити, їм говорять: «Ми відженем авто на митницю і більше ти його не побачиш». Скутер не віддали. Причину придумали: «Де твоя довіреність (доручення)?» Хоча доручення вже давно непотрібні. Людина купила транспортний засіб з техпаспортом і їздить. Знаходить Максим власника, у якого купив той мопед ще у 2009 році, приходить з ним. Однак не повертають. Він у розпачі.

Ми живемо на одній вулиці. Приходить до мене і каже: «Дядя Вова, ви ж робили у міліції, допоможіть. Я і віддав би ту тисячу, та немає. До карантину працював у Києві, у метрополітені робочим. Через карантин роботу втратив. Доньці шість років, інвалід, астма».

Шкода стало хлопчину. Подзвонив я до поліції, застав одного капітана. Кажу: «Віддайте, будьте людьми». Він каже: «Сходжу до Бойка (начальника відділу)». «Скажи йому, що Крошка Володя просить». Повернувся капітан. Бойко відповів: «А хто такий Крошка? Скажи Крошці, що він на особливому контролі».

Якщо там щось не так, має бути заведено кримінальне провадження, міркую. Думаю, телефон то одне, а сходжу я до Бойка, щоб зрозуміти, який то особливий контроль, щодо нещасного мопеду. Прийшов. Ждав, ждав. Він мене так і не прийняв. Тоді я подзвонив на лінію «102», назвався і повідомив, що незаконно утримується транспортний засіб у дворі ніжинської поліції. Також на гарячу лінію МВС. Чекаю. Реакції ніякої, ніхто до мене не приходить, не бере пояснення.

Колишні колеги кажуть: «Вова, ти телефонуєш, безполєзно». Все з Чернігова скидається на Ніжин. Тоді я надсилаю рекомендовані листи до ДБР (Державного бюро розслідувань) і один в ОПУ (офіс президента). Йдемо з Дерев’янком до ніжинської прокуратури. А мопеда не повертають.

От і вийшов я під поліцію, висловити свою одиночну думку. Люди, які зібралися неподалік, осіб сорок, підтримували мене словами.

— Володимире Миколайовичу, як поліція відреагувала на ваш прихід з плакатом?


— Першим вийшов експерт, знімав мене на відео. Сказав, що Бойко подасть на мене в суд за наклеп. Якщо не уберусь з-під поліції, то мене так зає..., і по судах затягає. Потім вийшов підполковник з внутрішньої безпеки, упрошував, аби не стояв. І що ви думаєте? В той же день Максиму телефонували разів двадцять: «Заберіть свій мопед». А він був за містом на дачі, город садив. Добратися ніяк. Віддали, безкоштовно, вранці наступного дня.

А до мене додому приїхали бандити такі, як у 90-х. Я не злякався. Тим паче, що вони мені не погрожували. Питали: «Чому ти вийшов з плакатом? Ти б до нього (до Бойка. — Авт.) зайшов поговорив би». «Ходив, він мене не прийняв. Я така людина, що сам не люблю скаржників та скандалістів», — відказую. Вони мені: «Ти б пішов та помирились». Я кажу: «А ми і не сварилися».


Мені у вікно стріляли. Я викликав поліцію, аби все зафіксували. У групі була молода дівчина, вона сказала: «Давайте напишемо, що вам хтось камінь укинув, бо нас трахать будуть, якщо кульове». «Який камінь?» — обурився. Надійшла відповідь: «...Встановити осіб, які це скоїли, являється не можливим. За таких обставин вважаю необхідним закінчити перевірку», — підпис Бойко. Просив внести мої заяви про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Обіцяють. Питаю колишніх колег: «Чому тягнуть?» «Николаевич, не переживай. Ну ти ж понімаєш...», — у відповідь.

Обіллю себе бензином і підпалю перед ніжинською поліцією. Бо як ще добитися, аби врешті-решт з'явилася справа про незаконне утримання транспортного засобу.

— Володимире Миколайовичу, чи ж варта ситуація — самоспалення? В найгіршому випадку — вашої смерті?

— А як по іншому достукатися?

«Ніхто плату за зберігання мопеда не вимагав»

— Чому два тижні тримали скутер, якщо вже на другий день чоловік приніс квитанцію про сплату штрафу, а на третій привів власника? Поставила це питання прес-службі Головного Управління Нацполіції в області.

— У селі Ніжинське нарядом ГРПП було помічено мопед без номерного знаку. Керував ним мешканець міста Ніжина, який не мав водійського посвідчення. З документів лише талон, у якому власником зазначено іншу особу. У зв’язку з керуванням без відповідного права та керування транспортним засобом, що не зареєстрований у встановленому законом порядку, поліцейським на місці винесено постанову про накладення штрафу 510 грн. Мопед поміщено до Ніжинського відділу поліції на підставі акту. З клопотанням про повернення водій чи довірені особи, безпосередньо до начальника Ніжинського відділу поліції не зверталися. Письмових заяв канцелярією відділу не зареєстровано, ні на другий, ні на третій день після складання адмінматеріалів. Лише 12 травня 2020 року до Ніжинського відділу поліції надійшла заява від особи, яка зазначена у реєстраційному талоні. У своїй заяві він просив повернути мопед. Повернення жодним чином не пов’язане з акцією, яку влаштував колишній співробітник.

— Чого гроші за перебування транспорту на майданчику беруться готівкою, без квитанції? Ким встановлено тарифи за зберігання транспорту?


— У Ніжинському відділі поліції немає тарифів за зберігання тимчасово вилучених транспортних засобів. У готівковій чи безготівковій формі ніхто зі співробітників відділу плату за зберігання мопеда не вимагав.

— Заява Крошки не внесена до ЄРДР?

— Від початку 2020 року на номер «102» надійшло 12 звернень Володимира Крошки. Кожне зареєстровано. Чотири скарги на дії керівництва Ніжинського відділу поліції, три пов’язані з проведеною ним акцією, три — прохання направити до нього додому співробітника ВБ та слідчого, одна — про пошкодження вікна його квартири. Скарги на дії керівництва та працівників Ніжинського відділу поліції, направлено для розгляду до ГУНП в Чернігівській області та для проведення перевірки до Управління ДВБ в Чернігівській області. У решті вказаних повідомлень ознак будь-якого кримінального правопорушення не виявлено, відтак відомості до ЄРДР не вносилися.

— Начальник поліції Володимир Бойко не прийняв Крошку, адже той чекав (довго), є колишнім співробітником відділу та Бойко добре його знає?


— На час дії карантину прийом громадян керівництвом відділу поліції призупинено. Відвідувачам пропонується звертатися письмово. Виключення для Крошки Володимира ніхто не робив.

— У відповіді на повідомлення Крошки Володимира про кульове пошкодження вікна, написали «...знайти, хто це зробив, не представилось можливим»?

—16.03.2020 близько 12:20 на «102» надійшло повідомлення від Крошки про те, що напередодні у його квартирі спрацювала сигналізація. Спочатку він нічого підозрілого не помітив, а наступного дня на вікні балкону виявив пошкодження. Припустив, що це від пострілу. Перевірено особу неповнолітнього, на яку вказав заявник як таку, з якою у нього є неприязні відносини. Опитано сусідів. Встановити, хто саме міг пошкодити віконне скло неможливо. На місці події жодних куль не знайдено. Відомості до ЄРДР не вносилися у зв’язку з відсутністю події злочину.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №21 (1775), 21 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Володимир Крошка, Максим Дерев’янко, мопед, поліція, Володимир Бойко, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект