Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У старости і його дружини — «Ковід-19»


Home net

У старости і його дружини — «Ковід-19»

14 травня у чотирьох жителів Будища (Дрімайлівський старостат Куликівської громади) виявили «Ковід-19». Усі з родини виконуючого обов’язки старости — 61-річного Петра Шила. Дружину Петра Миколайовича, Тетяну Олексіївну, забрали в Чернігівську лікарню №2. Наступного дня — плюс два підтвердження. Уже і в самого старости.— Як почувається Тетяна Олексіївна? — запитала у Петра Шила.

— Прекрасно, — коротко відповів Петро Миколайович.

А між тим, Будищем та Дрімайлівкою повзе незадоволення: жінка старости привезла коронавірус зі столиці (Тетяна Шило працює санітаркою в Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги), а Петро Миколайович розносить його по селу, бо не сидить на самоізоляції, а ходить по місцевих магазинах.

— Ходили такі розмови, — підтверджує Володимир Повозник, заступник куликівського селищного голови з гуманітарних питань.

— Це було до офіційного підтвердження «Ковід-19» у старости. Перший тест, зроблений йому, показав негативний результат. Наступного дня результати аналізу підтвердили, що Петро, Миколайович — носій. Його хвороба, та ще чотирьох членів родини (троє дітей і один дорослий) протікає безсимптомно. Усі п’ятеро зараз на самоізоляції та амбулаторному лікуванні. Медики і поліція контролюють. Тільки у дружини є симптоми, тому вона в чернігівській лікарні.

— У Будищі є магазин?

— У Будищі 41 зареєстрований мешканець, до Дрімайлівки півтора кілометри. Тому скупляються там.


— Старосту бачили в дрімайлівських магазинах?

— Можливо, до підтвердження коронавірусу.

— Які додаткові обмеження введені по Будищу?

— Встановили контрольно-пропускний пункт. Проте, з такою кількістю жителів, туди і звідти мало хто їздить. Будище — хутір. Більше хвилює Салтикова Дівиця (населення близько півтори тисячі жителів), де у двох членів родини (жінка з родини разом з дружиною старости працювала у столичній «швидкій») також підтверджено «Ковід». Отож, усього по району — вісім хворих на коронавірус.

* * *

— Про салтиководівицьких захворілих ходять розмови, ніби вони торгують самогоном. Місцеві п’янички до них як ходили, так і ходять, тільки тепер наражаючись на небезпеку захворіти на «Ковід». Чи перевіряли достовірність такої інформації?

— Це все плітки, — стверджує речниця обласної поліції Юлія Ковтун. — Перевіряли: ніхто там нічим не торгує. Люди на самоізоляції. Просто сусіди хвилюються. Подібні плітки були і по іншим районам.

Станом на ранок 19 травня, в області підтверджено 110 випадків коронавірусу. Найбільше: місто Чернігів і Бобровицький район (по 27 осіб), Варвинський (21). На стаціонарному лікування перебуває 14 осіб, на амбулаторному — 58, одужало — 32, померло — шестеро.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №21 (1775), 21 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Будище, Петро Шило, Ковід-19, Тетяна Шило, староста, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект