• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Члена фермерського господарства ледь не спалили живцем


Талион

Члена фермерського господарства ледь не спалили живцем

 

У Чернігівському районі в селі Клочків вночі згорів житловий будинок. Його власник Віталій Шпак був вдома і чув, як вночі хтось ходив горищем. Переконаний, що то був палій.


Віталій Шпак показує, якого зросту був нападник. Позаду - Сергій Синдяшкін

Бандита чоловік бачив на власні очі і стверджує, що той приходив не сам, адже з його напарником, котрий, скоріше за все, стояв «на шухері», власнику садиби довелося вступити в бій. Хто і навіщо ледь не спалив пенсіонера живцем?

«Я тебе уб’ю»У центрі Клочкова вщент вигоріли дах та веранда, решту сільської хати вдалося врятувати завдяки вчасній реакції сусідів і приїзду рятувальників. Постраждалий власник садиби Віталій Шпак і досі не йме віри в те, що трапилося. Каже, що ворогів у селі не мав, дороги нікому не переходив. Події тієї ночі чоловік згадує з жахом.

«Два вікна я зачиняю шторами на ніч, а одне залишаю відкритими, – розповідає пенсіонер. – Злочинці, мабуть, бачили, що у вікні світиться світло, бо я ще телевізор дивився, однак це їх не зупинило. Чую: на горищі кроки «тук-тук-тук». Зрозумів – хтось ходить».


Шлях на горище

Чоловік кинувся надвір, щоб прибрати драбину і затримати зайду, але нарвався на удар в обличчя.

«Я тебе уб’ю», – пролунало в бік власника обійстя.

Віталій Шпак звернув увагу на вимову нападника. Каже, в тутешніх людей поліський акцент, а нападник говорив акцентом середнього Лівобережжя – мовою Тараса Шевченка. Можливо, у подібних випадках і всує згадувати мову великого Кобзаря, втім, таких Тарас Григорович називав харцизяками. З одним із них пенсіонеру довелося добряче пововтузитись.

«Коли він вдруге промазав, я попав йому правою рукою перенісся – той похилився вбік. Я якраз встиг піднятись після першого удару. Той за себе – і побіг через город. Ось і сліди», – показує рукою в бік грядки.

Доки власник садиби відбивався від нападника, поплічник зловмисника злазив драбиною з палаючого горища. Потім, зіскочивши на погріб, чимдуж дременув у бік річки.

На зораній грядці поблизу хати видно сліди від взуття одного з нападників. Ці сліди сфотографували експерти-криміналісти. Окрім них, приїздили й кінологи, однак слід собаки не змогли взяти. Все-таки село.

Хоча рятувальники й приїхали доволі швидко, втім, дах та веранда встигли повністю вигоріти.
Сусід Віталія Шпака, який мешкає через дорогу, пам’ятає, як поширювався вогонь.

Віталій Потапенко пригадує, як спочатку побачив дим, почув характерні хлопки шиферу, а потім побачив два язики полум’я. Зрозумівши, що то пожежа, сусід викликав рятувальників.


Віталій Потапенко прибіг першим

«О 23.29 подзвонив на 101, хвилин за 5-7 приїхала пожежна із Седнева, потім за 20 хвилин примчала пожежна з Чернігова, – говорить чоловік. – Довкола розлітався шифер, до хати не можна було підійти. Я все ж підбіг і постукав у вікно, сусід вже був на ногах і збирав документи, – продовжує Віталій Потапенко. – Хто б що не говорив, але в тому, що це підпал, у мене немає сумнівів.. Гуділо так, що точно не від сірника загорілося. Мабуть, хлюпнули пального».

Можлива версія – «попередження» фермеру

Хто і навіщо підпалив чоловіку хату – він не здогадується. Конфліктів у селі ні з ким не мав, у Клочків приїхав місяць тому – аби посадити город та слідкувати за пасікою. Єдиною можливою причиною підпалу може бути фермерське господарство. Подвір’я Віталія Шпака слугує тимчасовою базою для молодого підприємства «Клочків Ленд». Підприємство, хоч і утворилося всього два роки тому, але за цей час стрімко розвинулося і нині задає темпів крупним агрохолдингам.

«Два роки тому ми починали зі 100 гектарів, – каже директор підприємства «Клочків Ленд» Сергій Синдяшкін. – Сьогодні в нас вже 200 гектарів. Наступного року має бути 300. Ми маємо чітку стратегію розвитку, першими в Клочкові підвищили орендну плату пайовикам і змусили підтягнутись до нашого рівня інших. Ми платимо людям вчасно за паї, збільшили розмір орендної плати удвічі відносно того рівня, який тут був до нас. Ми бачимо, що це умисний підпал. З якою метою? Залякати? Жодних погроз до цього часу ми не отримували?»

На користь озвученої версії свідчить те, що фермерське господарство зареєстроване саме за адресою будинку, де мешкає Віталій Шпак, котрий є членом господарства.

«Може, таким чином хтось хотів нам нашкодити», – припускає власник садиби.

Збитки клочківець ще не рахував. Каже, вони – чималі, особливо для нього як для людини, що живе на пенсію. У хаті обсипалась стеля, в кімнаті обвалилась штукатурка, на комині – обгоріли залишки тижневика «Чернігівщина», найбільше постраждала комора – вона вже не підлягає відновленню. Там зберігались цінні речі – господарський реманент. Одначе Віталію Шпаку шкода не так матеріальних цінностей, як батьківського обійстя, де він провів своє босоноге дитинство і звідки разом із братами вилетів у широкий світ. Згадуючи про це, чоловік насилу стримує сльозу.


Господарське обладнання та добриво у дворі члена фермерського господарства

У зв’язку з умисним знищенням майна у поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 194 Кримінального кодексу України. Нині призначено низку експертиз, які мають встановити причину загорання будинку. Максимальна відповідальність за цією статтею – позбавлення волі на строк до трьох років.

Утім, юрист Оксана Мірошниченко переконує: оскільки у будинку проживала людина і нападники не могли про це не знати, то справу треба кваліфікувати ще й як замах на вбивство за попередньою змовою групи осіб. А це – вже значно серйозніше, ніж штраф чи три роки тюрми.

Наше видання буде уважно слідкувати за перебігом справи. Як виявилося, Віталій Шпак є ще й нашим передплатником.

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №19 (784) від 7 травня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фермер, господарство, Клочків, пожежа, підпал, Шпак, Назаренко, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект