Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Співають на лавці, грають по відеозв’язку

Співають на лавці, грають по відеозв’язку

Школярі вчаться по інтернету, з дитячих садочків вихователі скидують «розвивайки» та завдання (малюнки, поробки) по телефону. А все той клятий вірус! Як справляються місцеві таланти без репетицій і виступів?І не тільки по телефону

— Карантин карантином, а співати хочеться, пісню не розтопчеш, — оптимістична Ганна Козіна, учасниця орликівського співочого гурту «Чиста криниця» (Семенівський район). — Ми ж з позитивом по життю. Пережили вже і свинячий, і курячий, мо’ й собачий грип. Прийшла черга китайського вірусу. Та ми ж закальонниє! Спілкуємося з учасницями колективу, і не тільки по телефону. Обмежувальні заходи не порушуємо — по селу, хоч можемо нікого і не зустріти, ходимо в масках. У магазин — не більше двох. Але ж ніхто нам не забороняє зібратися під магазином. Сісти на лавку, на безпечній відстані одна від одної, і як заспіва-а-ати! Голосно, щоб усі чули, що пісню і дружбу віруси не налякають. Чого нам переживати? Картопля, капуста, буряк у погребі є, закрутки також. Он говорять, що у квітні може пенсії не бути. І не страшно! Міським страшно — пустих хат по селу повно. Приїжджайте, садіть город, купляйте і ростіть бройлерів. А китайська зараза відступить сама.

Одне тільки засмучує — усі хай сидять по хатах, а по телевізору російські канали показують. Орликівцям і так до Росії вдвічі ближче, ніж до свого райцентру, а тут іще таке. Як гляну новини по вражескому НТВ, то така злість бере, що вони про Україну кажуть. А хтось же вірить...

Ні в районі, ні в громаді

У Сосниці три народних аматорських колективи: фольклорні «Вербиченька» і «Криниці» та театральний «Фенікс» (у минулому — «Хлібодар»).


— Жодних виступів та репетицій, — запевнив Ігор Кустенко, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької громади. — Єдине, що роблять — по одному-два співробітника чергують у приміщенні, приглядають за порядком. Хоч спалаху хвороби нема, але збирати людей страшно. Нехай собі дома по одному займаються. По театральному колективу ще важче. Поки карантин, керівник шукає і опрацьовує п’єси на майбутнє. Колись же обмеження будуть зняті.

— У Сосниці хоч трохи легше, — печалиться Світлана Плющ, завідувач сектору культури та інформдіяльності Сосницької РДА. — Технічні можливості у селах не дозволяють навіть в онлайн-режимі якось взаємодіяти колективам. Навіть бібліотеки не кругом працюють онлайн. Працівники відправлені у чергові відпустки.

Обласні конкурси відмінили, як і конференцію в Дрогобичі

— Через карантинні заходи відмінили, сподіваюсь, перенесли, обласні конкурси для дитячих колективів, викладачі ж мали їхати на конференцію у Дрогобич — також без неї, — перераховує Світлана Кузьменко, викладач Сновської музичної школи, котра у грудні 2019 року возила своїх вихованців на сім днів виступати до Польщі. — Заняття з дітками — дистанційні. Шукаємо нові форми. Робимо акцент на роботу з підбирання нот на слух. Роблю підказки. Публікую мелодії на своїй сторінці в соцмережі.

— Чи всі учні витримають і після карантину повернуться до музичної школи?

— Теоретично, можуть і не всі. Роблю все, щоб надихнути учнів і зацікавити.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №15 (1769), 9 квітня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: репетиції, карантин, таланти, аматорські колективи, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: