Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Мена стане центром? З’явився новий план поділу області


Мена стане центром? З’явився новий план поділу області

Новий план розподілу областей за районами чи, як їх пропонують називати по-новому, повітами, з’явився у відкритому доступі. Займався планом Центр політико-правових реформ на чолі з Ігорем Каліушком. Організація, хоч І неурядова, має вагу і авторитет. Її завдання — сприяти проведенню реформ.Чернігівщина, за запропонованим планом, поділена на чотири райони-повіти. Чернігівський — з центром у Чернігові. До нього увійдуть 22 громади з населенням 436,5 тисячі чоловік. Ніжинський — з центром у Ніжині. Це 16 громад та трохи більше 220 тисяч чоловік. Прилуцький — з центром у Прилуках. Він складатиметься з 12 громад. Населення понад 160 тисяч. І нарешті — Північний район. І ось тут уперше за увесь час, відколи область почали розкроювати кожен на свій лад, ймовірним центром називають Мену. У конкурентах — Новгород-Сіверський. Хоча раніше як центр називали Корюківку. Тут планують десять громад, це майже 186 тисяч населення.

Свою думку з приводу плану майже одразу висловив В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій:

— Хочу підкреслити, що пропозиції Центру політико-правових реформ не мають офіційної підтримки Мінрегіону.

Наступного тижня Мінрегіон спільно з Комітетом планує розпочати дискусію щодо формату, критеріїв майбутніх адмінтеродиниць субрегіонального рівня (теперішніх районів). До цієї дискусії запросимо представників ОДА, асоціацій, народних депутатів.

— Це просто бачення людини, яка вважає (чомусь) себе експертом, —- висловив свою точку зору Микола Силенко, регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України. — Наприклад, Городню з якогось дива віднесли до Мени і так далі. Нема чого коментувати. Мінрегіон вже відхрестився від цього проекту. Не думаю, що він буде взятий за основу. Тому не бачу навіть предмету для обговорення. Коліушко зі своєю громадською організацією виклав якесь бачення, щоб привернути увагу. Ну а далі?

Керівники районів до викладеного ставляться з більшим позитивом.

— Поділ області на чотири територіально-адміністративні одиниці-райони (повіти) — цілком логічний підхід, — говорить Олег Бузун, голова Ніжинської районної ради.


А от де щиро пораділи такому розподілу, так це у Мені.

— Карту бачив. Правильна думка розробника. Ми багато років цілеспрямовано працювали над цим питанням. Мена за всіх часів була транспортним, інфраструктурним центром, — не приховує емоцій Валерій Щукін, голова Менської райдержадміністрації. — Науковцям можна довіряти. Якщо розробили такий план, то мали підстави.

— В обговоренні участь брали?

— Ми писали багато листів, в тому числі й через депутатів, експертів. Гадаю, це зіграло свою роль. Аналіз робиться комплексно. І таким чином Мена вийшла на перше місце.

— А як щодо скептичних думок, мовляв, карта не має ваги?

— Звичайно, це не остаточний варіант. Розробляти, як в даному випадку, повинні науковці. А політики вже потім прийняти рішення. А не так, що кожен ковдру тягне на себе. Треба зважати на об’єктивні фактори.

— Як гадаєте, вдасться перемогти Корюківку, яку раніше називали ймовірним центром?

— Це не перегони. Головне, щоб прийняли правильне рішення. Не на рік-два, а на багато років і навіть десятиліть.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №12 (1766), 19 березня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мена, план розподілу, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект