Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Сновщині спиртовий завод протягом року самовільно вивозив на поле відходи виробництва

На Сновщині спиртовий завод протягом року самовільно вивозив на поле відходи виробництва

Переорати близько 8 гектарів землі або сплатити штраф за нецільове її використання має Новоборовицький спиртовий завод, що на Сновщині. Протягом року, каже місцевий житель Микола Ткаченко, підприємство щодня скидало на землі запасу десятки тонн барди – відходів спиртового виробництва. Чому так сталося та як на це реагує місцева влада, далі в матеріалі Анастасії Лози.Околиця села Загребельна Слобода Сновського району. 5 га землі, вкритих жовтими плямами. Це одне з двох місць, куди «Новоборовицький спиртзавод» звозить так звану барду – це відходи виробництва спирту. Жодних офіційних підстав робити так підприємство не має.

За словами жителя сусіднього села Нові Боровичі Миколая Ткаченка, щодня барду на луг вивозять бочками. Почали – влітку.

«Три трактори в них, три «Т-150», по десять тонн бочка. За ніч вони возять, от порахуйте: по шість-вісім ходок точно роблять. От порахуйте», - каже Микола Ткаченко.

Житель Нових Боровичів Леонід Могильний говорить: «Позаливали все, що можна, все повністю. В нас якесь село, наче прокажене. Спиртзавод може й далі ж піти. От куди діватись?»

Це відео 4 березня зняв та виклав у «Фейсбук» Олексій Малютін. У день зйомки, вантажівки сюди не їздили, - через аварію на лінії електропередач завод не працював. Заступник директора «Новоборовицького МПД» Віктор Авдієвський пояснює, ситуація склалася через те, що після тривалого простою завод збільшив об’єми виробництва. Вони до верху заповнили свої очисні споруди, після цього почали зливати відходи на поля.

«Виробництво певний час не працювало, стояло. Зараз вийшли в нормальний режим роботи і працюємо стабільно. Раніше в нас забирали її колгоспи для корму скота, тепер не забирають. І сталася така от ситуація, що ми возимо її на поле», - розвовів Віктор Авдієвський.

«Там дихати нічим. Взагалі дихати нічим. Там сморід такий», - каже житель Нових Боровичів Микола Ткаченко.

Із цим питанням жителі Нових Боровичів прийшли на схід села. За словами старости Анатолія Сірого, місця, куди зливають барду, – це землі запасу. Жодних договорів на користування ними з підприємством не укладали.

Голова Сновської ОТГ Олександр Медведьов пояснює: «Стосовно земель запасу, зараз триває процедура, де ми укладаємо договори. Ми передамо в оренду цю землю, і ви вже офіційно матимете право туди вивозити те, що зараз вивозите».

Олександр Медведьов каже, коли отримав звернення селян, відправив листа до держекоінспекції в області.

«Вони звернулись до Києва, зараз є дозвіл, вони сюди приїдуть, по-перше, щоб встановити, чи воно небезпечне. Тому що раніше, зливалося на поля як добриво».

За словами спеціаліста зі зв’язків з громадськістю обласної держекоінспекції Катерини Насінник, до Києва дійсно відправили пакет документів для позапланової перевірки заводу, однак досі дозволу не отримали. Представники ж спиртзаводу обіцяють протягом тижня привести землі до ладу.

«Обпахали ці землі ділянки, щоб воно не йшло у річку. Там де цю барду вивезли – передискуємо, десь день-два», - каже заступник керівника з технічних питань «Новоборовицького МПД ДП «Укрспирт» Віктор Авдієвський.

Якщо обіцянку не виконають, збитки за нецільове використання землі будуть підраховувати земельні інспектори. Тим часом підприємство має самостійно дослідити, чи шкідлива ця барда.

«Ми візьмемо зразки цієї рідкої фази барди, відвеземо в метрологію, зробимо аналіз», - сказав Віктор Авдієвський.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сновщина, спиртзавод, відходи, UA: Чернігів

Добавить в: