Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Модернізували тротуарну посипалку, бо була дуже «ніжна»
Карантин

Модернізували тротуарну посипалку, бо була дуже «ніжна»

У Новгороді-Сіверському модернізували тротуарну посипалку. Її ще називають піскорозкидачем. Чіпляють до тракторця. І по тротуарах розсипають пісок, щоб не було слизько.


До цього трактора чіпляють посипалку. Зліва направо: Сергій Машковець та брати Михеєнко біля «Білоруса»


Розширили лоток для піску і доварили шатуни-лопасті.

— Модернізували, тому що вона «ніжна» у використанні, — пояснює мер Новгорода-Сіверського Олег Бондаренко. — Для хороших сипучих матеріалів, які зберігаються в ангарах. А у нас пісок зберігається на вулиці. Дощ, сніг, мороз. Пристосували до умов нашого застосування. Розширили подачу і приварили крила, які помагають піску швидше сипатися.

Придумали оновлення працівники відділу благоустрою міської ради. Зварювальник Сергій Машковець, працівники Володимир Михеєнко, Владислав Михеєнко. Всього у відділі 9 чоловік.

Доставка
— Ось лопасті, — показують Сергій Машковець та брати Михеєнко. — Бо дуже було пологим, однаковим. Прорізали в деяких місцях дірочки більші для піску. Усе було методом наукового втику. Дірочки у шахматному порядку. Якщо дрібні, буде забиватися. Великі — розхід піску великий. Вийшли на оптимальну витрату.

— Запатентувати винахід?

— Не думали, — сміються.

Посипалку купили за власні кошти Новгород-Сіверської громади (не за бюджетну субвенцію). Коштувала 150 тисяч гривень. Вітчизняного виробництва. Поміщається тонна піску.

Трактор, до якого чіпляють, «Беларус».

— Придбали за гроші інфраструктурної субвенції, — говорить Олег Бондаренко. — За те, що ми приєднали громаду (Горбове), нам дали 630 тисяч. За ці кошти купили у липні минулого року трактор. Він коштує трохи більше 600 тисяч. Усі необхідні роботи ним виконуємо. Простий, надійний, зручний у користуванні.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №6 (1760), 6 лютого 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: посипалка, тротуари, Новгород-Сіверський, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект