Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Дошкільнята відтворили традиції Різдва


Нормовен

Дошкільнята відтворили традиції Різдва

Напередодні Різдва гамірна ватага маленьких колядників дошкільного навчального закладу «Берізка», що в місті Ніжин, під керівництвом вихователів та завідувачки Наталії Примушко, вирішили відтворити традиції святкування найбільшого свята року – Різдва Христового.Перевдягнені, всі гуртом колядували, співали найкращих різдвяних пісень, готували і смакували святковою кутею. Малеча зарядила ніжинців енергією на цілий рік, надихнула на гарний святковий настрій.

«Неодмінною прикметою Різдвяних свят є прославлення народження Святого Дитяти, пошани до родини, яка збирається за одним столом, як і наші дошкільнята, що дочекалися спільної святкової вечері у садочку, – розповідає Наталія Примушко. – Святвечір, без сумніву, виховує у дітей щирі патріотичні почуття, єдність духовних устремлінь, прищеплює любов до народних звичаїв, національної культури українського народу».

Незвичайний Святковий Вертеп виготовила народна майстриня Світлана Старостенко, старанно вигаптувала найдрібніші деталі.Шедеври зимових святок – колядки – звучали цього дня як ніколи урочисто зі світлими побажаннями здоров’я і добра. Гостинність українців завжди викликала захоплення і вдячність як вияв щедрості і взаєморозуміння.

«Ми сьогодні побували наче в казці, наче в ті часи стародавні, коли наші бабусі, прабабусі одягали хустинки, збиралися на вулицях і несли веселу коляду до кожної домівки, шануючи українські традиції», – захоплено відгукувалися ніжинці про маленьких відтворювачів великих звичаїв. У садочку на зіркову малечу чекав святковий стіл з кутею та смачним духмяним узваром.

На майбутнє традицію колядувати у дитячому садочку «Берізка» хочуть розвивати, доповнюючи віднайденими і призабутими обрядовими піснями.

Сніжана Божок, «Чернігвщина» №2 (767) від 9 січня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, Різдво, традиції, духовність, культура, дошкільнята, Берізка, Божок, Чернігвщина

Добавить в:


ЦентрКомплект