Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Бобровиці відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр


У Бобровиці відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр

Відтепер тут надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами, а також проводитимуть з ними корекційні заняття під кваліфікованим супроводом.20 грудня відбулося довгоочікуване урочисте відкриття, на яке завітали начальник управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Микола Конопацький, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Наталія Кравченко, голова Бобровицької ОТГ Тетяна Ковчежнюк, голова районної ради Володимир Ляховенко та багато гостей, яких зустрічали піснею та запашним короваєм. Понад півтора роки знадобилося для того, аби відкрити інклюзивний центр на базі ЗОШ №1. Навчання діток проходитиме в трьох затишних, оснащених сучасними меблями та обладнанням кабінетах. Сучасні дидактичні та корекційні засоби допоможуть фахівцям центру підвищити якість занять з дітьми.

За словами Миколи Конопацького, відкриття центру стало визначною подією для всіх освітян громади, адже це важливий крок для формування сучасної системи фахового супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Він привітав усіх присутніх із відкриттям установи та подарував корисні подарунки для вихованців.


Наталія Кравченко у своєму виступі наголосила на тому, що колектив Бобровицького інклюзивно-ресурсного центру є одним з семи ІРЦ області, два фахівці якого є сертифікованими користувачами по роботі з комплектом сучасних діагностичних методик світового рівня, що є свідченням високої професійності. Це директор центру Наталія Шимко та практичний психолог Тетяна Слободська, а також сертифікований вчитель-логопед Світлана Гаврилець, як фахівець у здійсненні класичного та зондового логопедичного масажів, що значно пришвидшує результати в роботі.Голова громади Тетяна Ковчежнюк зазначила, що наявність такої установи – це реальна можливість для дітей з особливими освітніми потребами здобувати нові знання та вміння, проводити час у середовищі, яке дає змогу їм розвиватися, отримати необхідну допомогу та корекцію, а також приємно й корисно проводити час під час спілкування з ровесниками.

Після перерізання урочистої стрічки для гостей відбулася екскурсія установою. А на дітей чекав цікавий майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки, який провели фахівці центру.

Для функціонування інклюзивно-ресурсного центру створені всі необхідні умови. За сприяння міської ради виділено кошти у сумі 133 тисячі гривень на ремонт трьох кабінетів центру, а також проведені ремонтні роботи в коридорі на суму 186 тисяч гривень. За кошти районного бюджету придбано оргтехніку на суму 17 666 гривень. За державну субвенцію у сумі майже 217 тисяч гривень облаштовано кабінети та придбано спеціальні засоби для корекції розвитку, спортінвентар, офісне приладдя, дидактично-розвиткові матеріали, логопедичні інструменти та оргтехніку.

Сніжана Божок, «Чернігвщина» №52 (765) від 26 грудня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиця, інклюзивноресурсний центр відкриття, Тетяна Ковчежнюк, Микола Конопацький, Божок, Чернігівщина

Добавить в:


ЦентрКомплект